لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۲۱

حسن روحانی با ارسال نامه‌ای به علی لاریجانی وزرای پیشنهادی خود برای تصدی وزارت‌خانه‌های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان را معرفی کرد.

خبرگزاری‌ها روز یک‌شنبه دوم آبان خبر داد که در این نامه رضا صالحی امیری، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی و مسعود سلطانی‌فر به ترتیب برای تصدی وزارت ارشاد، آموزش و پرورش، و ورزش و جوانان پیشنهاد شده‌اند.

صالحی امیری، احمدی دانش‌آشتیانی و سلطانی‌فر پیش از این‌هم برای عضویت در کابینه یازدهم از طرف روحانی پیشنهاد شده بودند که مجلس نهم با آنها مخالفت کرده بود.

رضا صالحی امیری پنجم آبان ماه سال ۱۳۹۳ برای تصدی وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد شده بود که نتوانست اعتماد نمایندگان مجلس را کسب کند.

صالحی امیری هم برای مدتی سرپرست وزارت ورزش و جوانان در دولت حسن روحانی را برعهده داشت و در حال حاضر رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران است.

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی ۲۷ آبان ماه سال ۱۳۹۳ از سوی حسن روحانی تصدی برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس معرفی شده بود که در آن زمان موفق به جلب نظر نمایندگان مجلس نشد.

وی در حال حاضر رئیس مجتمع آموزشی «مفید» و عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ایران بوده و در دانشگاه «خواجه نصیرالدین طوسی» مشغول به تدریس است.

مسعود سلطانی‌فر هم مرداد سال ۱۳۹۲ از سوی روحانی برای تصدی وزارت ورزش و جوانان به مجلس نهم معرفی شده بود که در پی مخالفت نمایندگان مجلس از راه‌یابی به کابینه بازماند.

سلطانی‌فر در حال حاضر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

صالحی امیری، احمدی دانش آشتیانی و سلطانی‌فر پس از قبول استعفای علی جنتی، علی‌اصغر فانی و محمود گودرزی از سوی حسن روحانی، برای تصدی سه وزارت‌خانه مذکور باید در صحن علنی مجلس برنامه‌های خود را ارائه کنند.

تغییر سه وزیر کابینه یازدهم از سوی برخی منتقدان، اقدامی «سیاسی» و «انتخاباتی» ارزیابی شده و روحانی هم در واکنش به این موضع‌گیری‌ها از منتقدان خود خواسته «ذهن مردم را مشوش نکنند.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG