لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ تهران ۱۸:۵۵

هلی‌کوپتر احمدی‌نژاد دچار سانحه شد؛ به سرنشینان «آسیبی نرسید»


بالگرد حامل محمود احمدی‌نژاد پس از سانحه. عکس از ایسنا.
روز یک‌شنبه ۱۲ خرداد هلی‌کوپتری که حامل محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران، و گروهی از مسئولان اجرایی بود در ارتفاعات البرز دچار سانحه شد و گزارش‌ها حاکی است که آسیبی به سرنشینان این هلی‌کوپتر نرسیده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری ایران با درج این خبر نوشت که محمود احمدی‌نژاد برای افتتاح یک پروژه تونل جاده‌ای به این منطقه رفته بود اما بالگرد حامل او و همراهان پیش از رسیدن به محل و در نزدیکی محل پروژه دچار سانحه شد.

وب‌سایت دولت در ادامه نوشت که «خلبان با مهارت کامل توانست بالگرد را به زمین بنشاند» و «هیچ‌گونه آسیبی به رئیس‌جمهور و همراهانش نرسید.»

در ادامه این خبر آمده است که «رئیس‌جمهور و همراهانش هم‌اکنون در سلامت کامل به سر می‌برند و بالگرد سانحه دیده نیز برای انجام عملیات تعمیر و بازسازی در محل حادثه زمین‌گیر شده است.»

بنا بر این گزارش محمود احمدی‌نژاد پس از رسیدن به محل و افتتاح پروژه تونل، به صورت زمینی راهی تهران شده است.

این گزارش جزئیات بیشتری در مورد این سانحه و علل آن ارائه نداد.

سوانح هوایی در ایران امری پرسابقه است که به‌ویژه در سال‌های اخیر به کرات رخ داده است.

ازجمله برخورد یک فروند از هواپیماهای ارتش با کوه در استان ایلام که روز یکم اردیبهشت سال‌جاری رخ داد باعث کشته شدن دو خلبان آن شد.

پیش از آن در ۲۴ آبان‌ماه ۹۱ سقوط بالگرد امدادرسانی در مشهد، ده کشته بر جای گذاشت

در اسفندماه سال ۷۹ سقوط یک فروند هواپیمای یاک روسی باعث کشته شدن رحمان دادمان، وزیر راه وقت، شد.

بخش اعظم سوانح هوایی در ایران ناشی از نقص فنی است؛ بر اساس قطعنامه تحریمی ۱۹۲۹ شورای امنیت، بخش هوانوردی ایران با تحریم قطعات یدکی و دیگر تحریم‌ها روبه‌رو است.
XS
SM
MD
LG