لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ تهران ۰۹:۴۱

جی‌میل فارسی راه‌اندازی شد


شرکت گوگل اعلام کرد که از این پس استفاده از پست الکترونیکی خود یعنی جی‌میل را در محیطی به زبان فارسی نیز امکان‌پذیر کرده‌است.

این شرکت روز جمعه در نسخه فارسی وبلاگ رسمی خود با اعلام این خبر نوشت: «پس از همکاری نزدیک با تیم فارسی، ما مفتخریم که فارسی را به عنوان جدیدترین زبان جی‌میل معرفی کنیم.»

در این پیام آمده‌است که محیط کار با جی‌میل پیش از این به ۵۳ زبان مختلف در دسترس بوده و هم‌اینک با افزودن فارسی این تعداد به ۵۴ زبان رسیده‌است.

به این ترتیب کاربران فارسی‌زبان می‌توانند از این پس با کلیک بر روی نماد چرخ‌دنده بالای صفحه جی‌میل خود، و سپس کلیک بر روی «تنظیمات پست‌ها»‏ (Mail settings)، زبان فارسی (Persian) را از منوی کشویی «زبان نمایشگر جی‌میل» ‏(Gmail display language) در بخش «زبان» (Language) انتخاب کرده و این تغییرات را ذخیره کنند. نام زبان‌ها در بخش «زبان» به ترتیب الفبایی فهرست نشده‌است.

پس از ذخیره این تغییرات، صندوق ورودی پست الکترونیکی کاربر در محیطی راست‌به‌چپ و با گزینه‌هایی به زبان فارسی نمایش داده می‌شود. از امکانات افزوده شده به محیط نوشتن نامه الکترونیکی به فارسی در جی‌میل، گزینه «بررسی املاء» است که با کلیک بر روی آن غلط‌های املایی در متن فارسی مورد نظر ردیابی و نمایش داده می‌شود.

گزینه «بررسی املاء» به فارسی به محیط انگلیسی جی‌میل نیز اضافه شده و قابل استفاده است.

موتور جستجوی اینترنتی گوگل، در خردادماه سال ۱۳۸۸ سرویس ترجمه هم‌زمان فارسی به انگلیسی را نیز به سرویس‌های خود اضافه کرد. شرکت گوگل در آن تاریخ با انتشار بیانیه‌ای اعلام داشت که آغاز کار ترجمه همزمان فارسی به انگلیسی، «در این زمان و در پی رویدادهای جاری در ایران، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.»

این بیانیه افزود: «با استفاده از این ابزار، کاربران اینترنتی می‌توانند مستقیما با جهان ارتباط برقرار کنند و مردم گیتی نیز قادر خواهند بود با ایرانیان تماس مستقیم داشته باشند.»

دیدن نظرات (۲۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG