لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۱۵

دستگیری چهار «عضو جندالله» با جلیقه انفجاری در بلوچستان


عبدالمالک ریگی، رهبر پیشین گروه جندالله،
مدیرکل دادگستری استان سیستان و بلوچستان از بازداشت چهار عضو گروه جندالله که «به منظور عملیات تروریستی» و با جلیقه انفجاری قصد ورود به این استان را داشتند خبر داد.

ابراهیم حمیدی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر ایران گفت: «چهار عضو بازداشتی این گروهک به منظور عملیات تروریستی با جلیقه‌های انفجاری، قصد ورود به استان سیستان و بلوچستان را داشتند که به محض ورود به این استان بازداشت شدند.»

مدیرکل دادگستری سیستان و بلوچستان اتهامات برخی از آنان را «جاسوسی و همکاری با عوامل ضد انقلاب» برشمرد.

پیش از این در بیست‌ونهم فروردین‌ماه نیز اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان از دستگیری پنج تن از اعضای گروه جندالله خبر داده ‌بود.

در اطلاعیه اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان گفته شده است که این گروه که «برخی فریب‌خوردگان و مزدوران خارجی» بودند به همراه چهار جلیقه انفجاری و مقادیری مهمات دستگیر شده‌اند.

تاکنون هیچ منبع مستقلی خبر دستگیری و عضویت این عده در گروه جندالله را تائید نکرده است.

گروه جندالله که در جنوب شرقی ایران فعال است از زمان تأسیس در سال ۱۳۸۲ تاکنون در عملیات‌های مختلف و از جمله بمب‌گذاری‌های انتحاری که به مرگ ده‌ها تن انجامیده دست داشته ‌است.

رسانه‌های ایران از این گروه به نام «گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی» یاد می‌کنند. عبدالمالک ریگی، رهبر پیشین گروه جندالله، سی خردادماه ۸۹ به اتهام «محاربه و افساد فی‌الارض» در زندان اوین به دار آویخته شد.

مقام‌های ایرانی گروه جندالله را متهم می‌کنند که از دولت‌های غربی، اسرائیل و پاکستان کمک دریافت می‌کند.

این در حالی است که واشینگتن هم‌اینک گروه جندالله را در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی قرار داده ‌است. این اقدام ایالات متحده با استقبال محتاطانه تهران روبه‌رو شده ‌است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG