لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۴۹

وزیر بهداشت موضوع رهاسازی دو بیمار در بیابان را تأیید کرد


مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران.
مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت ایران، روز یکشنبه دستگیری ۶ نفر در ارتباط با پرونده رهاسازی دو بیمار در بیابان‌های اطراف تهران را تأیید کرد و افزود «از طریق ارتباط با دادستان تهران پیگیر این موضوع هستم تا از انگیزه‌های این افراد برای رهاسازی این دو بیمار مطلع شویم.»

این در حالی است که مرضیه وحید دستجردی، ماه گذشته موضوع رهاسازی بیماران در بیابان‌های اطراف تهران را کاملاً تکذیب کرده و افزوده بود که این موضوع «به هیچ وجه واقعیت ندارد.»

منابع خبری ایران روز شنبه، سوم اردیبهشت، خبر دادند که دو بیمار بیمارستان امام خمینی که یکی از آنها دچار شکستگی پا و عفونت و دیگری مبتلا به سوختگی بوده «به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه‌های درمان» خود در بیابان‌های اطراف تهران رها شده‌اند.

به دنبال انتشار این خبر، عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران از بازداشت شش نفر و تحت تعقیب قرار گرفتن یک نفر دیگر در ارتباط با این حادثه خبر داد و همزمان مدیر بیمارستان امام خمینی که وابسته به وزارت بهداشت است نیز از کار برکنار شد.

دو بیمار رها شده در کنار بزرگراهی در اطراف تهران، سوم اردیبهشت ۱۳۹۰.
با این وجود بیمارستان امام خمینی در پاسخی که پس از انتشار خبر رهاسازی دو بیمار منتشر کرد، کل این گزارش و خبر را از پایه تکذیب کرد و مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام کرد که این خبر کاملاً غیرواقعی است.

در همین زمینه، یکی از معاونان وزیر بهداشت نیز در گفت‌وگو با شماره ۱۱ اردیبهشت روزنامه «جام جم» چنین اخباری را به شدت تکذیب کرد و هدف از انتشار «این ماجراها را تخریب وزارت بهداشت» دانست.

با این حال، به گزارش ایرنا، خانم وحید دستجردی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی با بیان اینکه «۶ نفر به عنوان عامل اصلی و غیر اصلی رهاسازی دو بیمار در یکی از بزرگراه‌های اطراف تهران دستگیر شده‌اند»، گفت که «دادستان تهران پیگیر این پرونده ‌است.»

وی افزود: «این ۶ نفر از سوی حراست وزارتخانه دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل دادستانی تهران شده‌اند.»

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، اوایل اردیبهشت‌ماه از دستگیری ۶ نفر در این رابطه خبر داده‌ بود. وی به نام و مشخصات این متهمان یا موقعیت شغلی آنها اشاره‌ای نکرده، ولی گفته‌بود که این شش تن از «پرسنل بیمارستان و در رده‌های مختلف» بوده‌اند و «تلاش برای دستگیری متهم هفتم ادامه دارد».

به گزارش ایرنا، مرضیه وحید دستجردی روز یک‌شنبه اضافه کرد: «رئیس بیمارستان امام خمینی که در آن زمان بیشترین هجمه‌ها علیه وی بود با حکم بازپرس و دادگاه رسیدگی‌کننده به این پرونده تبرئه شد که این نشان‌دهنده این مهم است که هیچ برنامه‌ریزی مدیریتی و سیستماتیک در بیمارستان یاد شده برای رهاسازی این دو بیمار وجود نداشته‌ است.»

وی در پایان گفت: «ما تعبیری که در خصوص خودمان در وزارت بهداشت داریم، این است که همچون درخت سیبی هستیم که هر چقدر به ما سنگ و چوب بزنند، باز ما ثمره خود را داریم.»

روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های ایران اواسط اردیبهشت‌ماه به نقل از دادستان تهران از رها کردن سومین بیمار بیمارستان امام خمینی که مبتلا به آلزایمر است در اطراف بیابان‌های تهران خبر دادند.

دادستان تهران در این باره گفت که «متهم اصلی دستگیر شده ولی چون سومین بیمار یک پیرزن مبتلا به آلزایمر است روند بررسی پرونده کندتر پیش می‌رود.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG