لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ تهران ۱۱:۴۱

«بازداشت شخصی مانند علی رشیدی هیچ توجیه اخلاقی و سیاسی ندارد»


علی رشیدی، اقتصاددان ایرانی.
علی رشیدی کارشناس برجسته اقتصاد ایران و استاد دانشگاه از روز سه‌شنبه هفته گذشته بازداشت شده و هنوز در زندان به‌سر می‌برد. ظاهراً بازداشت و زندانی کردن آقای رشیدی به یک تحلیل در باره اوضاع اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ایران برمی‌گردد که جبهه ملی ایران در ۲۵ مهر ماه منتشر کرده‌است.

این بیانیه با آمار و ارقام اقتصادی، مسئولیت ناهنجاری‌های اقتصادی و اجتماعی موجود را متوجه اداره‌کنندگان کشور می‌داند. بنا بر گزارش‌های رسیده آقای رشیدی هنوز در زندان است.

محمدعلی دادخواه، وکیل دادگستری در تهران، که وکالت آقای رشیدی را قبول کرده است، می‌گوید هنوز معلوم نیست که قرار است علی رشیدی در چه شعبه‌ای محاکمه شود.

دکتر علی رشیدی، رئیس انجمن اقتصاددانان ایران بوده و دکترای امور مالی بین‌المللی و بانکداری مرکزی از دانشگاه پنسیلوانیا و کارشناسی ارشد رشته اقتصاد بین‌الملل دارد.

وی عضو موسس انجمن اقتصاددانان ایران، کنفدراسیون صنعت، جمعیت تولیدگران ایران؛ مشاور اقتصادی انجمن مدیران صنایع؛ و معاون پیشین اقتصادی بانک مرکزی است.

گزارش فریدون زرنگار در مورد بازداشت علی رشیدی، اقتصاددان ایرانی
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00
لینک مستقیمکامران دادخواه استاد دانشگاه و کارشناس اقتصاد ایران در بوستون آمریکا در آغاز گفت‌وگویی با رادیو فردا می‌گوید بازداشت شخصی مانند علی رشیدی هیچ توجیه اخلاقی و سیاسی ندارد.

کامران دادخواه: «من شخصا آقای رشیدی را نمی‌شناسم اما از آشنایی‌هایی که با نوشته‌های ایشان دارم و در مصاحبه‌های رادیو فردا با هم بودیم بادی بگویم آقای رشیدی فردی دانشمند و ایران‌دوست است. بنابراین من می‌خواهم صریحاً بگویم شرم بر آن دولتی که شخصی مانند آقای رشیدی را به زندان می‌اندازد.»

آقای دادخواه می‌گوید انتقادها و آمار و ارقامی که در بیانیه جبهه ملی آمده‌است همه واقعیت اسف‌بار اقتصاد ایران را نشان می‌دهد؛ زیرا اگر به توان اقتصادی ایران نگاه کنیم و ایران را با کشور همسایه‌اش ترکیه مقایسه کنیم می‌بینیم که اقتصاد ایران در چه وضعیت تاسف‌باری قرار گرفته‌است.

دیدن نظرات (۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG