لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۰۸

پوتین: سیستم‌ دفاع ضدموشکی آمریکا در آلاسکا و کره جنوبی، چالشی برای روسیه است


رئیس‌جمهوری روسیه می‌گوید سیستم‌های دفاع ضدموشکی آمریکا در آلاسکا و کره جنوبی، چالشی برای روسیه محسوب می‌شود و مسکو چاره‌ای ندارد جز اینکه در پاسخ، نیروهای خود را تقویت کند.

ولادیمیر پوتین روز پنجشنبه ۱۱ خرداد در یک اجلاس اقتصادی در سن‌پترزبورگ گفته که روسیه نمی‌تواند بیکار بایستد در حالی که کشورهای دیگر توانایی‌های نظامی خود را در مرزهای این کشور در خاور دور افزایش می‌دهند.

ایالات متحده آمریکا به تازگی و در واکنش به تهدیدهای مکرر کره شمالی علیه همسایگانش، استقرار سیستم دفاع ضدموشکی تاد را در کره جنوبی آغاز کرده است و گزارش‌ها از تقویت سیستم دفاع ضدموشکی آمریکا در آلاسکا نیز خبر می‌دهند.

اما رئیس‌جمهوری روسیه می‌گوید که این اقدامات «توازن استراتژیک جهان را نابود می‌کند».

آقای پوتین همچنین با انتقاد از آنچه «روسیه‌هراسی» در غرب خوانده است، گفته که این وضعیت اگرچه «سازنده نیست» اما «زیاد طول نمی‌کشد».

روسیه در ماه‌های اخیر به دخالت در انتخابات آمریکا و فرانسه متهم شده است، اگرچه دولت‌های آمریکا و روسیه این مسئله را به شدت تکذیب می‌کنند.

هم‌اکنون تحقیقاتی جداگانه در آمریکا درباره این ادعاها در جریان است.

رئیس‌جمهوری روسیه و برخی دیگر از مقام‌های ارشد دولت او بارها از آنچه «تبلیغات غیرواقعی» در غرب علیه روسیه می‌خوانند، انتقاد کرده‌اند.

روسای‌جمهوری روسیه و آمریکا در هفته اخیر و به ‌صورت جداگانه، ضمن رد مجدد اتهام‌ها در مورد رابطه میان ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه، یا «دخالت‌های» مسکو در روند انتخابات سال گذشته آمریکا، از حزب دمکرات و نشر آنچه «اخبار جعلی» نامیده‌اند، انتقاد کردند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG