لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۰۲

تداوم اعتراضات علیه دولت نیکولاس مادورو در ونزوئلا


مخالفان از روز سه‌شنبه در خیابان‌های پایتخت و تعدادی از شهرهای دیگر، سنگربندی کرده‌اند.

در ادامه اعتراض به تصمیمات دولت نیکولاس مادورو از جمله تلاش برای اعمال تغییر در قانون اساسی ونزوئلا، مخالفان دولت اعلام کردند که روز چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت، تظاهرات اعتراضی بزرگی علیه این تصمیم دولت در کاراکاس، پایتخت، برگزار می‌کنند.

اعتراضات علیه دولت نیکولاس مادورو در ونزوئلا از روز سه‌شنبه که رئیس جمهور این کشور از تصمیم خود برای تشکیل یک نهاد جدید با هدف بازنویسی قانون اساسی خبر داد، وارد فاز تازه‌ای شد.

آقای مادورو می‌گوید که این نهاد جدید «مجلس ملی» خواهد بود، اما رهبران مخالفان می‌گویند که تاسیس این نهاد جدید با وجود مجلس قانونی در کشور نوعی «کلاهبرداری قانونی» است.

در همین زمینه خبرگزاری فرانسه به نقل از فردی گوئوارا، نایب رئیس مجلس ملی ونزوئلا گزارش داد که رئیس جمهور به دنبال «قبضه کردن قدرت» است.

مخالفان از روز سه‌شنبه در خیابان‌های پایتخت و تعدادی از شهرهای دیگر سنگربندی کرده‌اند.

این در حالی است که در اعتراضات هفته‌های اخیر ونزوئلا حدود ۳۰ نفر کشته شده‌اند.

مخالفان دولت می‌گویند که تظاهرات چهارشنبه یکی از بزرگ‌ترین تظاهرات علیه سیاست‌های دولت خواهد بود.

ونزوئلا که دارنده یکی از بزرگ‌ترین ذخایر نفتی جهان است، در سال‌های گذشته و به دنبال سیاست‌های دولت‌های هوگو چاوز و نیکولاس مادورو، با بحران روبه‌رو شده است.

سوخت، دارو، مواد غذایی و دیگر اقلام ضروری برای میلیون‌ها نفر از مردم این کشور کمیاب شده است. تورم سالانه در این کشور در سال ۲۰۱۵ به بیش از ۱۸۰ درصد افزایش یافته است.

پیشتر گزارش شده بود که اقتصاد ورشکسته کشور ونزوئلا باعث شده زنان این کشور به فروختن موی خود رو بیاورند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG