لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۳۳

چارلیز ترون، ستاره هالیوود سفیر صلح شد


چارليز ترون، هنرپيشه سرشناس هاليوود و برنده جايزه اسکار، به عنوان سفير صلح و دوستی سازمان ملل متحد برگزيده شد.


خانم ترون که متولد آفريقای جنوبی است، فعاليت خود را بر پايان دادن به خشونت عليه زنان متمرکز خواهد کرد.


سفيران صلح سازمان ملل متحد که هم اکنون تعداد آنها به ۱۰ نفر رسيده است ، افراد مشهوری در زمينه های فيلم، موسيقی، ادبيات، ورزش و علم هستند.


از ديگر سفيران صلح سازمان ملل، می توان به جرج کلونی ، آنجلينا جولی و مايکل داگلاس بازيگران مشهور هاليوود ، دنيل بارنبوين، می دوری گوتو و يويوما موسيقی دان، پائولوکوئيلو نويسنده، وهم چنين شاهزاده هيابنت الحسين، دختر سوارکار پادشاه اردن اشاره کرد.

اين افراد با استفاده از محبوبيت و شهرت خود در ميان مردم، برنامه ها و فعاليت های سازمان ملل متحد را با حضور در اجتماعات و رسانه ها معرفی کرده و به تبليغ آن می پردازند.


چارلیزترون در مناطق روستايی آفريقای جنوبی برای مردمی که دسترسی شان به مراقبت های پزشکی محدود است ، مرکز پزشکی ايجاد می کند.

خانم ترون که هم اکنون ۳۳ سال دارد ، در سال ۲۰۰۳ برای بازی در فيلم «هيولا» موفق به دريافت جايزه اسکار بهترين بازيگرزن شد.


او در اين فيلم نقش يک شخصيت واقعی به نام «آيلين ورنس » را بازی می کند. آيلين به خاطر سواستفاده های خشونت بار بسياری که از او شده بود ، تبديل به يک قاتل زنجيره ای شده و درسال ۲۰۰۲ در ايالت فلوريدای آمريکا اعدام شد.


چارليز ترون خود در نوجوانی تجربه خشونت خانوادگی داشته است. در پانزده سالگی مادر او برای دفاع از خود پدر الکلی اش را با شليک گلوله به قتل رساند. مادر چارليز به خاطر دفاع از خود در دادگاه تبرئه شد.


از ديگر فيلم های چارليز ترون می توان به فيلم های شغل ايتاليايی، کشورشمالی ، در دره الا و راه رفتن در خواب اشاره کرد .


چارليز ترون که در سال گذشته از سوی مجله معروف «اسکوير»ف چاپ آمریکا، به عنوان جذاب ترين زن زنده دنيا معرفی شد، در امور خيريه نيز فعاليت می کند.


او در مناطق روستايی آفريقای جنوبی برای مردمی که دسترسی شان به مراقبت های پزشکی محدود است، مرکز پزشکی ايجاد می کند.


بان گی مون دبيرکل سازمان ملل در مراسم انتصاب خانم ترون به عنوان سفير صلح سازمان ملل متحد، گفت:«شما از حس همدردی و موقعيت خود در ميان اجتماع برای ساختن دنيايی بهتر بهره برده ايد.»


آخرين فيلم او،« نبرد در سياتل» نام دارد که چندی پيش در سينماهای ايالات متحده نمايش داده شد.


XS
SM
MD
LG