لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ تهران ۱۳:۱۶

وزارت خارجه بريتانيا توصيه «پرهيز از سفرهای غيرضروری» به ايران را تغيير داد


وزارت امور خارجه بريتانيا توصيه پرهيز از سفر غیر ضروری به تمام نقاط ايران به جز مناطق مرزی با عراق، افغانستان، پاکستان، بخشی از مرز با ترکمنستان و مناطقی در جنوب شرقی ايران را برای شهروندانش، تغيير داده است.

در اطلاعيه‌ای که شنبه سوم مرداد بر روی سايت وزارت خارجه بريتانيا منتشر شده، آمده است: «توصيه وزارت امور خارجه عليه سفر به اکثر نقاط کشور لغو شده است. توصيه وزارت امور خارجه عليه هر نوع سفر به بعضی مناطق مرزی و نقاطی در جنوب شرق {ايران} ادامه دارد.»

فيليپ هموند، وزير خارجه بريتانيا گفته که اين تصميم به اين دليل گرفته شده که ريسک سفر به ايران برای شهروندان بريتانيا کاهش يافته است که تا حدی به علت کاسته شدن از خصومت ايران با بريتانيا در دولت حسن روحانی است.

در اين اطلاعيه در عين حال آمده که سفارت بريتانيا در تهران همچنان بسته است و مسافران به ايران بايد توجه داشته باشند که حمايتی که کنسولگری بريتانيا از آنها می تواند بکند، محدود است.

توصیه پیشین و کنونی وزارت امور خارجه بریتانیا برای سفر به ایران:

از زمان حمله جمعی از بسيجيان به سفارت بريتانيا در تهران در سال ۹۰، دو کشور سفارتخانه‌های خود را در لندن و تهران بسته‌اند اما از سال ۹۲ کاردار غير مقيم تعيين کرده‌اند.

ديويد کامرون، نخست وزير بريتانيا، اخيرا در تماسی تلفنی با حسن روحانی، رئيس جمهور ايران، نسبت به بازگشايی سفارت بريتانيا در تهران، ابراز اميدواری کرد.

يک عضو کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس ايران هم گفته که مخالفتی با بازگشايی سفارت بريتانيا در ايران وجود ندارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،‌ عباسعلی منصوری ‌آرانی گفته است: «در حال حاضر اين طرف انگليسی است که اصرار به بازگشايی سفارتخانه خود در ايران دارد.»

XS
SM
MD
LG