لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ تهران ۱۹:۲۷

آغاز «عملیات وسیع» انصار حزب‌الله


گشت‌های موتوری امر به معروف و نهی از منکر انصار حزب‌الله

گروه انصار حزب‌الله از آغاز رسمی و «سازمان يافته» فعاليت گروههای ميدانی «امر به معروف و نهی از منکر» و عمليات «وسيع» به منظور آنچه «منکوب کردن مفسدان» و «حذف حاميان آنها» ناميد، خبر داده است.

خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، پنجشنبه ۲۰ شهريور، گزارشی از حضور تعدادی از اعضای گروه انصار حزب‌الله در منزل يک بسيجی به نام علی خليلی منتشر کرد و به نقل از سايت اين گروه نوشت که فلسفه اين ديداراعلان رسمی آغاز به کار گروه‌های سيار «امر به معروف و نهی از منکر» بوده است.

علی خليلی ، ۲۵ تير ماه سال ۱۳۹۰ در يک درگيری خيابانی که به گفته وی برای «امر به معروف و نهی از منکر» بوده زخمی شد و روز سوم فروردين ۱۳۹۳ درگذشت.

براساس اين گزارش ،عبدالحميد محتشم، دبيرکل انصار حزب‌الله نيز از اراده اين گروه برای يک حرکت منسجم خبر داده و گفته است: «شيوه انجام عمليات به گونه‌ای باشد که مفسدان را که به دليل فضای تسامح حکومتی تجری يافته‌اند منکوب و حاميان آنان را از صحنه عمل حذف کند.»

دبيرکل انصار حزب‌الله محدوده عمليات اين گروه را کشوری خوانده و افزوده است: «ميدان عمل در تهران بسيار وسيع و حجم عمليات بالا خواهد بود.»

اعلام آغاز به کار «سازمان يافته» گشت های سيار انصار حزب الله، در حالی است که عبدالرضا رحمانی فضلی، وزير کشور، چهارم شهريور گفته بود که گشت‌های موتورسوار انصار حزب‌الله نياز به مجوز قانونی دارند و در غير اين صورت با آنها برخورد خواهد شد.

انصار حزب‌الله که از گروه‌های تندروی هوادار رهبر جمهوری اسلامی محسوب می‌شود، اوايل تابستان امسال اعلام کرد که در راستای «امر به معروف و نهی از منکر» نيروهای خود را در قالب‌ گشت‌های موتورسوار به اماکن عمومی اعزام کرده است.

اين اقدام حتی انتقاد برخی از محافظه‌کاران نزديک به حکومت ايران را به دنبال داشت و از جمله يکی از نمايندگان اصول‌گرای مجلس شورای اسلامی آن را «هرج و مرج و مداخله در کار قانون» دانست.

با اين حال‌‌ همان زمان انصار حزب‌الله تاکيد کرد که نه تنها فعاليت خود را متوقف نمی‌کند بلکه آن را شدت می‌بخشد.

دیدن نظرات (۲۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG