لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ تهران ۲۳:۳۷

زهرا رهنورد نزدیکی جنبش سبز به «رفتارهای براندازانه» را رد کرد


وب‌سايت کلمه گزارش داده است که زهرا رهنورد، همسر ميرحسين موسوی، در تازه‌ترین ملاقات با فرزندان خود جنبش سبز را «جنبشی اصلاحی و حق‌جو از درون انقلاب اسلامی» توصيف کرده و «نسبت دادن آن را به بيگانگان يا رفتارهای براندازانه» رد کرده است.
بر اساس اين گزارش که روز شنبه، ۱۴ دی، منتشر شد، خانم رهنورد در آخرين ملاقات هفتگی با فرزندان خود که آقای موسوی نيز در آن حضور داشت خود و همسرش را «مانند پدر و مادر انقلاب» دانسته و در واکنش به اتهام ارتباط آنها با کشورهای خارجی گفته است که «والدين نسبت به فرزند هرگز خارجی نيستند».
او «اين نوع تبليغات را نفی‌کننده واقعيات» برشمرده است.
در هفته‌های اخير و همزمان با فرا رسيدن سالگرد تظاهرات معترضان حکومت ايران در شش دی‌ماه (روز عاشورا) سال ۱۳۸۸ و سپس تظاهرات حاميان حکومت در نهم همان ماه، موج تازه‌ای از اظهار نظرها عليه جنبش اعتراضی پس از انتخابات دهم رياست جمهوری و رهبرانش شکل گرفته بود.
در اين مدت تعداد زيادی از مقام‌های ارشد نظامی، امنيتی و سياسی، اتهام‌های زيادی را به اين جنبش اعتراضی که به علت استفاده حاميانش از نمادهای سبزرنگ به جنبش سبز مشهور شد وارد کردند و صدا و سيما نيز برنامه‌های متعددی را عليه اين جنبش و رهبرانش پخش کرد که در بسياری از آنها جنبش سبز «فتنه»ای توصیف می‌شد که توسط دولت‌های خارجی راه‌اندازی شده بود.
از جمله، مسعود جزايری، معاون ستاد کل نيروهای مسلح، و محمدرضا نقدی، فرمانده سازمان بسيج مستضعفين، هر یک در سخنان جداگانه‌ای از «ارتباط فتنه‌گران با خارج» گفته‌اند.
به گزارش سايت کلمه، در ديدار هفتگی ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد با خانواده خود، آقای موسوی که به نوشته اين سايت «غالب برنامه‌های تبليغی و يک‌سويه حاکميت» را از صدا و سيما مشاهده کرده، با اشاره به بيانيه شماره ۱۷ خود «تحليلی روشن از بالا رفتن سطح آگاهی‌ها در جامعه علي‌رغم همه خلاف‌گويی‌ها و هجمه‌ها» ارائه کرده است.
اين گزارش همچنين می‌افزاید که ديدار اخير «در ساختمان جنبی» خانه ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد برگزار شده و اين دو از «روحيه‌ای قوی و حالاتی معنوی» برخوردار بودند، اگرچه «ضرورت بررسی پزشکی به دليل مشکلات جسمی خصوصا درباره خانم رهنورد همچنان برقرار است».
کلمه هفته پيش گزارش داده بود که ميرحسين موسوی نسبت به وضعيت سلامت زهرا رهنورد و فشار خون و ضربان قلب غيرعادی همسرش ابراز نگرانی کرده است.
XS
SM
MD
LG