لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۰۵:۵۴

دورخیز میلیاردرهای ایرانی برای املاک لوکس لندن


سرمایه‌داران ایرانی به زودی رقابت با همتایان عرب خود بر سر آپارتمان‌ها و ویلاهای گران‌قیمت لندن را آغاز می‌کنند.

این پیش‌بینی را بنگاه معاملات ملکی راکستون در پایتخت بریتانیا انجام داده است.

سایت های انگلیسی زبان از جمله اینیپندنت مقالاتی در مورد دورخیز میلیاردرهای ایرانی برای املاک لوکس اروپا منتشر کرده اند.

به پیش‌بینی بنگاه معاملات ملکی راکستون، ایرانیانی با دارایی حداقل ۳۰ میلیون دلار، در پنج تا ۱۰ سال آینده تا شش میلیارد پوند بریتانیا (حدود هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار آمریکا به نرخ برابری روز) برای خرید املاک در چهارگوشه جهان هزینه خواهند کرد.

این بنگاه که یک زن ایرانی‌تبار به نام بکی فاطمی مالکیت آن را بر عهده دارد و در کار خرید و فروش املاک گران‌قیمت است، در گزارشی پیش‌بینی کرده که در دو سال آینده، متقاضیان ایرانی املاک لوکس لندن ۲۵ درصد افزایش پیدا می‌کنند.

راکستون معتقد است که سرمایه‌داران ایرانی حالا با برداشته شدن نسبی تحریم‌ها، چشم بیشتری به بازار جذاب املاک در مناطق مختلف جهان خواهند داشت.

به پیش‌بینی این بنگاه معاملات ملکی، ایرانیانی با دارایی حداقل ۳۰ میلیون دلار، در پنج تا ۱۰ سال آینده تا شش میلیارد پوند بریتانیا (حدود هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار آمریکا به نرخ برابری روز) برای خرید املاک در چهارگوشه جهان هزینه خواهند کرد.

به جز لندن، مناطق فرح‌بخش جنوب فرانسه، سوییس، آلمان و دوبی، دیگر اهداف عمده این دسته از ایرانیان خواهند بود.

ایرانیان علاقه‌مند به پایتخت بریتانیا از یک میلیون تا ۳۰ میلیون پوند برای خرید املاک در این شهر کنار گذاشته‌اند.

بکی فاطمی می‌گوید که لندن در صدر شهرهای مورد علاقه سرمایه‌داران ایرانی برای خرید ملک است؛ سرمایه‌دارانی که به گفته راکستون، شامل اشخاص حقیقی و خانواده‌ها، سرمایه‌گذاران حرفه‌ای، شرکت‌های خصوصی و اشخاص و نهادهای وابسته به حکومت یا شبه حکومتی، اصلی‌ترین آنها خواهند بود.

XS
SM
MD
LG