لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۰۸

مدیرعامل آبفا: آب سه هزار مشترک پرمصرف در تهران قطع می‌شود


سد امیر کبیر که از ذخایر آب تهران است

مدیرعامل آبفای تهران از قطع آب مشترکان پرمصرف از ساعت ۱۰ تا ۱۷ روز شنبه، ۱۸ مرداد خبر داده اما ایسنا نوشته که این طرح به دلیل «برخی تبعات اجتماعی و اعتراض‌های احتمالی فعلا بلاتکلیف است.»

خبرگزاری تسنیم، جمعه ۱۷ مرداد، به نقل از محمد پرورش، مدیرعامل آبفای استان تهران نوشته که از روز شنبه،پ آب آشامیدنی ٣٠٠٠ مشترک که بالا‌تر از ۵٠ متر مکعب در یک دوره مصرف دارند از ساعت ١٠ تا ١٧ قطع می‌شود.

به گفته مدیرعامل آبفای تهران، این دسته از مشترکان تقریبا ۲ و نیم برابر متوسط مصرف شهر تهران که حدود ٢٠ مترمکعب در یک دوره است آب مصرف می‌کنند.

تسنیم گزارش داده که در چند ماه گذشته از سوی آبفای استان تهران برای ٧٠٠ هزار مشترک پرمصرف اخطار کتبی ارسال شده است.

محمد پرورش گفته که شرکت آبفا مجوز جریمه نقدی مشترکان پرمصرف را ندارد و در حال حاضر از «سیستم تنبیهی قطع آب» استفاده می‌کند.

این در حالی است که خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در گزارشی نوشته که طرح قطع آب مشترکان پرمصرف، به دلیل «برخی تبعات اجتماعی و اعتراض‌های احتمالی فعلا بلاتکلیف است.»

ایسنا افزوده که درباره این موضوع، روز شنبه تصمیم‌گیری خواهد شد.

این گزارش گفته که «علیرغم تبلیغات بسیار و کارهای فرهنگ سازی در زمینه چگونگی مصرف آب»، استقبال مردم از این مسئله «چشمگیر نبوده است.»

ایران در منطقه‌ای خشک و کم‌باران واقع است و مسئولان دولتی می‌گویند که با کاهش بارندگی در سال‌های اخیر، بحران کم‌آبی در کشور تشدید هم شده است.

XS
SM
MD
LG