لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۱۴:۰۰

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران ماند


مهدی چمران در انتخابات سالانه هیئت رئیسه شورای شهر، همچنان کرسی ریاست را حفظ کرد و احمد مسجدجامعی، نامزد اصلاح‌طلبان، بازهم نتوانست در رقابت با او بر سر تصاحب ریاست شورای شهر پایتخت پیروز شود.

انتخابات سالانه هیئت رئیسه شورای شهر تهران، روز سه‌شنبه دهم شهریور ماه برگزار شد و به گزارش رسانه‌های ایران مهدی چمران نامزد اصولگرایان با ۱۷ رأی رئیس ماند و سهم احمد مسجدجامعی، نامزد اصلاح‌طلبان شورا، بیش از ۱۳ رأی نبود.

رأی‌گیری انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر تهران به صورت مخفی انجام شد.

پیشتر محمد سالاری، رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی و از اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر تهران اسامی نهایی اصلاح‌طلبان را اعلام کرده بود که براساس آن «احمد مسجدجامعی گزینه ریاست و احمد حکیمی‌پور گزینه نایب‌رئیسی» عنوان شدند.

با این حال احمد حکیمی‌پور هم نتوانست در رقابت با مرتضی طلایی موفق شود و نایب رئیسی هم در دست اصولگرایان ماند.

به گزارش روزنامه فرهیختگان چاب تهران محمد حقانی یکی از اعضای شواری شهر تهران هفته گذشته گفته بود که«اعضای ورزشکار شورا همچون هادی ساعی و عباس جدیدی هستند که سرنوشت انتخابات ریاست شورا را تعیین می‌کنند».

سال گذشته هم در انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر تهران، مصطفی چمران و مرتضی طلایی بودند که احمد مسجدجامعی و احمد حکیمی‌پور را پشت سر گذاشتند و به ترتیب رئیس و نایب رئیس شدند.

شورای اسلامی شهر تهران، شورایی مرکب از ۳۱ عضو است که از سوی مردم شهرهای تهران، شمیرانات و ری، برای تصمیم‌گیری درباره امور شهر تهران از جمله انتخاب شهردار انتخاب می‌شوند.

شورای شهر تهران در سال‌های اخیر صحنه رقابت دو طیف اصولگرا و اصلاح‌طلب برای به دست آوردن ریاست شورا بوده که در این رقابت اصولگرایان با اختلاف اندک پیروز بوده‌اند.

XS
SM
MD
LG