لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ تهران ۲۰:۴۸

سخنگوی دولت روحانی: یارانه کم‌درآمدها بیشتر می‌شود


معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، روز سه‌شنبه، ۱۳ خرداد، گفت که «نه فقط یارانه به نیازمندان پرداخت می‌شود، بلکه در مواردی میزان آن هم افزایش می‌یابد».

محمدباقر نوبخت روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت که پرداخت به افرادی که درآمد کمتری دارند ادامه می‌یابد و بسته‌های حمایت غذایی برای اقشار کم‌درآمد نیز ارائه خواهد شد.

آقای نوبخت همچنین مدعی شد که با اجرای گام دوم هدفمندی، بسیاری از افرادی که تا چند ماه گذشته به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه‌های درمانی به بیمارستان‌ها مراجعه نمی‌کردند، امکان مراجعه به این مراکز را پیدا کرده‌اند.

پیش از این محمد شریعتمداری، معاون اجرایی حسن روحانی، اعلام کرده بود که در مجموع تنها حدود ۹ درصد از جمعیت ایران از ثبت‌نام برای دریافت یارانه‌ نقدی انصراف داده‌اند که از این میان ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن تا فروردین‌ماه سال جاری یارانه دریافت کرده‌اند.

آقای نوبخت گفت که دولت حسن روحانی همان‌ طوری که اعلام کرده به اقشار متقاضی و نیازمند در کشور یارانه پرداخت خواهد کرد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ایران همچنین در پاسخ به خبرنگاری مبنی بر این که آیا دولت قصد حذف دهک‌های پردرآمد را از طرح هدفمندی یارانه‌ها ندارد، گفت: این موضوع را القاء نکرده و برای جامعه استرس ایجاد نکنید؛ این موضوع را به دولت واسپاری کرده و به آن اعتماد کنید.

ثبت نام از سرپرستان متقاضی یارانه نقدی در سال ۹۳ به طور همزمان از ۲۰ فروردین‌ماه در سراسر ایران و با کمک وب‌سایت رفاهی آغاز شد و تا ۲۹ فروردین‌ماه ادامه داشت.

۲۰ روز پس از پایان ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی، جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران خبر داد که ۹۰ درصد از ۷۳ میلیون ثبت‌نام‌کننده در سامانه دریافت یارانه نقدی، درآمد ماهانه خود را زیر یک میلیون تومان اعلام کرده‌اند که از این میان ۶۰ درصد نیز درآمد خود را زیر ۶۰۰ هزار تومان ثبت کرده‌اند.

دیدن نظرات (۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG