لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۱۳:۳۹

داعش: نیروهای ما فرمانده سپاه پاسداران را کشتند


حمید تقوی، فرمانده عضو سپاه پاسداران که در عراق کشته شد

خبرگزاری‌های بین‌المللی روز دوشنبه گزارش دادند که گروه «حکومت اسلامی» (داعش سابق) مسئولیت کشتن یکی از فرماندهان سپاه پاسداران جمهوری اسلامی را در عراق، بر عهده گرفته‌است.

خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه ۸ دی گزارش کرد که برخی شبکه‌های اجتماعی و منابع نزدیک به گروه داعش با انتشار تصاویری اعلام کرده‌اند که حمید تقوی فرمانده سپاه پاسداران و یکی از مستشاران نظامی این نیروی نظامی جمهوری اسلامی در عراق، با کمک یک تک‌تیرانداز عضو داعش کشته‌ شده‌است.

در یکی از وب‌سایت‌های منتسب به داعش تصویری از سه فرد نظامی منتشر شده که به دور سر یکی از آنها دایره قرمزی کشیده شده و زیر آن نوشته شده‌است: «عکس حمید تقوی کافر که به دست مردان داعش در منطقه سامرا کشته شد.»

عکس دیگری بر روی این وب‌سایت جنازه‌ای را به عنوان پیکر حمید تقوی نشان می‌دهد.

روز یکشنبه روابط عمومی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی خبر داد که یکی از فرماندهان سپاهی در حین انجام یک مامویت برون‌مرزی در خاک عراق و در شهر سامرا کشته شده‌است.

سپاه پاسداران از حمید تقوی به عنوان مستشار نظامی خود یاد کرده بود.

در دو سال گذشته خبرهای مشابه‌ای مبنی بر کشته شدن فرماندهان سپاه پاسداران در سوریه و عراق منتشر شده‌است.

سوریه و عراق ماه‌هاست که با درگیری‌های داخلی و آشفتگی سیاسی روبرو هستند به طوریکه همچنان بسیاری از گروه‌های شبه نظامی و مسلح تندرو در مناطقی از این کشورها درگیر نزاع مسلحانه با یکدیگرند.

در اطلاعیه سپاه پاسداران جمهوری اسلامی آمده بود که آقای تقوی در طول جنگ ۸ ساله ایران و عراق از فرماندهان قرارگاه رمضان بوده‌است.

از قرارگاه رمضان به عنوان مرکز فرماندهی و اجرای جنگ‌های نامنظم سپاه پاسداران جمهوری اسلامی نام برده می‌شود.

حال خبرگزاری‌های بین‌المللی در گزارش های خود نوشته‌اند که حمید تقوی از مسئولان سپاه در شهر سامرا بوده که عصر شنبه از سوی یک تک‌تیرانداز منتسب به گروه داعش که پشت ترانس برق پنهان شده بود هدف قرار گرفته و کشته می‌شود.

گویا در این حادثه تعدادی از همراهان این عضو سپاه پاسداران نیز مجروح می‌شوند.

شهر سامرا، در ۱۱۰ کیلومتری شمال بغداد، که رسانه‌های ایران از آن به عنوان محل کشته شدن آقای تقوی نام برده‌اند، یکی از شهرهای بیشتر سنی‌نشین است که برخی از اماکن مقدس شیعیان در آن واقع شده‌است.

گروه حکومت اسلامی، در هفته‌های گذشته حملات خود را برای تصرف این شهر تشدید کرده‌است.

در ماه‌های گذشته خبرهای گوناگونی از حضور نیروهای نظامی ایران و قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران در عراق منتشر شده‌است.

خبرهایی که برخی مقام‌های جمهوری اسلامی آنها را تکذیب و در عین حال برخی از فرماندهان سپاه این خبرها را تائید کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG