لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ تهران ۱۸:۵۹

بازداشت «قصاب حیات وحش» در شبستر


پای بریده شده روبا به وسیله مهران چیلی

یکی از دو جوانی که در شهرستان «شبستر» استان آذربایجان شرقی اقدام به انتشار تصاویر سلاخی حیوانات وحشی کرده بود، شناسایی و به دادگاه معرفی شد.

خبرگزاری تسنیم روز جمعه (هفتم خرداد) گزارش و تصاویری از دو جوان ملقب به «مهران چیلی» و «مهران ویتنام» منتشر کرده که اقدام به سلاخی حیوانات وحشی می‌کردند.

please wait

No media source currently available

0:00 0:05:29 0:00
لینک مستقیم

آن‌طور که این خبرگزاری گزارش کرده این دو نفر تصاویر خود را در کنار لاشه قطعه قطعه شده یا پوست کنده شده روباه و گرگ منتشر کرده بودند که «موجی از اعتراض و انزجار عمومی را به همراه داشت.»

در این گزارش آمده که یک ماه پس از انتشار این تصاویر در فضای مجازی٬ یکی از این جوان‌ها توسط یگان حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شناسایی و به دادسرا معرفی شده است.

حسین فائق، دستگیری فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی اعلام کرده که مأموران این سازمان پس از شناسایی این فرد و با حکم دادستانی به محل زندگی وی مراجعه کرده‌اند.

آقای فائق گفته از خانه این فرد «تعدادی دم و دست و پای روباه و گرگ به همراه یک اسحله بادی و تله پرنده» کشف و ضبط شده است.

این مقام مسئول ادامه داده که این فرد «مدعی است تنها دو گرگ را قطعه قطعه کرده و ارتکاب قسمت عمده کشتار سگ‌سانان را به همدست تهرانی خود نسبت می‌دهد.»

یک ماه پس از انتشار این تصاویر در فضای مجازی٬ یکی از این جوان‌ها توسط یگان حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شناسایی و به دادسرا معرفی شده است.
یک ماه پس از انتشار این تصاویر در فضای مجازی٬ یکی از این جوان‌ها توسط یگان حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شناسایی و به دادسرا معرفی شده است.

«مهران. ر» نام اختصاری یکی از این جوان‌ها اعلام شده که در گفت‌و‌گو با خبرگزاری «تسنیم» گفته «به زودی به همه شبهات در دادسرا پاسخ خواهد داد.»

یکی دیگر از این جوان‌ها ملقب به «مهران ویتنام» که ساکن شهر تهران است نیز گفته در شبستر مهمان «مهران چیلی» بوده و تنها با لاشه‌های این حیوانات «عکس یادگاری» گرفته است.

افکار عمومی در ایران به سبب تغییر سبک زندگی جمعیت قابل توجهی از مردم این کشور و دسترسی به شبکه‌های اجتماعی نسبت به موضوع حیوان‌آزاری بسیار حساس‌تر از قبل شده است.

این افزایش توجه و حساسیت‌ها که ناشی از تلاش‌های فعالان حقوق حیوانات و محیط زیست در ایران است منجر به ورود جدی‌تر قوه قضائیه به پرونده‌های مربوط به حیوان‌آزاری نیز شده است.

در سال‌های اخیر در پی افزایش اعتراض‌ها به پدیده حیوان‌آزاری٬ گزارش‌های متعددی از همکاری پلیس٬ سازمان محیط زیست و قوه قضائیه در برخورد با حیوان آزار‌ها منتشر شده است.

دیدن نظرات (۳۰)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG