لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ تهران ۱۸:۳۶

هشدار دادستان تهران به ورزشکاران و هنرمندان درباره فضای مجازی


عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران

دادستان تهران به ورزشکاران و هنرمندان نسبت به انتشار آنچه تصاویر نامناسب و خلاف شئون اسلامی در فضای مجازی خواند، هشدار داد.

به گزارش ایسنا، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران روز چهارشنبه ۱۶ دی ‌در جمع خبرنگاران گفت: «در هفته‌های اخیر عکس‌ها و تصاویر نامناسب و خلاف شئون اسلامی در فضای مجازی منتشر شد که منجر به تشکیل چند پرونده قضایی گردید. مدعی العموم در چنین مواردی به وظایف ذاتی خود عمل می‌کند.»

به گفته آقای جعفری دولت آبادی «انتشار عکس‌های خلاف موازین اسلامی از برخی ورزشکاران و هنرمندان در فضای مجازی باعث شده دادستانی تهران از جنبه عمومی جرم ورود کرده و با متخلفین برخورد کند.»

«تعرض به حریم خصوصی دیگران» موضوع بعدی صحبت‌های دادستان تهران بود.

او در این باره گفت: «طی سه هفته گذشته عده‌ای با ورود به حریم خصوصی دیگران، تصاویر خصوصی افراد را در فضای مجازی منتشر کردند که با اقدام به موقع دادستانی مواجه شد.»

آقای دولت‌آبادی در ادامه افزود: «در یک مورد، پس از تشکیل پرونده، متهم شناسایی و دستگیر شد و سایر موارد نیز تحت رسیدگی است.»

در این جلسه، دادستان تهران به جزئیات این پرونده‌ها اشاره‌ای نکرد.

در روزهای اخیر سوشا مکانی، دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس به دنبال انتشار تصاویری از او در شبکه‌های مجازی بازداشت شده است.

هفته گذشته عکس‌هایی از این بازیکن ملی‌پوش در شبکه تلگرام منتشر شد. او در واکنش به انتشار عکس‌هایش گفت که «برای پیگیری موضوع، به پلیس فتا شکایت خواهد کرد، زیرا این تصاویر خصوصی هستند و یکی از دخترانی که در عکس حضور دارد نامزد اوست.» مکانی مدعی شد سرقت گوشی‌اش باعث انتشار عکس‌ها شده است.

سوشا مکانی هم‌اکنون در زندان اوین در بازداشت به سر می‌برد و حتی برخی از بزرگان فوتبال ایران مانند علی پروین و علی دایی که قصد ملاقات با او و کمک به حل و فصل این ماجرا را داشته‌اند، موفق به انجام این کار نشده‌اند.

پیشتر و در همین رابطه، اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی ایران، به افرادی که آنها را «هنجار شکنان فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی» می‌نامند، هشدار داده بود.

دیدن نظرات (۵)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG