لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۱۶:۵۷

ثمره‌هاشمی‌: احمدی‌نژاد هیچ برنامه‌ای برای انتخابات مجلس ندارد


مجتبی ثمره هاشمی(نفر وسط) در کنار محمود احمدی‌نژاد و محمدرضا رحیمی.

به گفته دستیار ارشد رئیس‌جمهور سابق ایران، محمود احمدی‌نژاد هیچ‌گونه برنامه‌ای برای انتخابات مجلس دهم که اسفند‌ماه امسال برگزار خواهد شد، ‌ندارد.

مجتبی ثمره‌هاشمی، دستیار ارشد محمود احمدی‌نژاد در زمان ریاست جمهوری، روز شنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه در گفت‌و‌گو با تسنیم در پاسخ به این موضوع که گفته می‌شود طرفداران و اطرافیان محمود احمدی‌نژاد با تشکیل «شورای بازخوانی گفتمان انقلاب اسلامی» انتخابات مجلس را به‌طور رسمی در استان‌ها کلید زده‌اند، اعلام کرد: «چنین موضوعی به واقعیت نزدیک نیست و ماهیت فعالیت این شورا فرهنگی است.»

آقای ثمره‌هاشمی در مورد ویژگی‌های این شورا و فعالیت‌های آن گفت: «در شرایط کنونی یکی از وظایف نیروهای انقلابی و مؤمن به مبانی انقلاب تبیین و نشر این مبانی است و بر همین اساس نشست‌هایی در استان‌های مختلف تحت عنوان شورای بازخوانی گفتمان انقلاب اسلامی تشکیل می‌شود تا همه کسانی که معتقد به نظام اسلامی هستند دور هم جمع شوند و به این امر مهم بپردازند.»

او در پاسخ به این مطلب که گفته می‌شود آقای احمدی‌نژاد برای انتخابات مجلس دهم لیست ارائه خواهد داد، افزود: «احمدی‌نژاد هیچ برنامه‌ای برای ارائه فهرست انتخاباتی ندارد گرچه هرکس حق دارد در چارچوب قانون افرادی را معرفی و حمایت کند، اما رئیس جمهور سابق بنای چنین اقدامی را ندارند.»

پیشتر خبرگزاری ایلنا با انتشار گزارشی اعلام کرده بود که جمعی از استانداران دولت محمود احمدی‌نژاد قصد ثبت نام و شرکت و در انتخابات مجلس دهم را دارند.

طبق نوشته این خبرگزاری، احمد علیرضابیگی استاندار سابق آذربایجان شرقی، وحید جلال‌زاده استاندار سابق آذربایجان غربی، رحیم قربانی رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج تهران و یکی دیگر از استانداران سابق آذربایجان غربی، منصور حقیقت‌پور استاندار سابق اردبیل از جمله این افراد به شمار می‌روند.

از سوی دیگر این خبرگزاری روز شنبه ۲۵ اردیبهشت با انتشار فهرستی از شخصیت‌های معروف سیاسی و یا وابستگان آنها، به بررسی نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه کرمان پرداخت.

به نوشته این خبرگزاری، زاهدی وزیر سابق علوم و نماینده فعلی کرمان، جلالی رئیس دفتر محمدتقی مصباح یزدی، موسوی رییس سابق صداوسیمای کرمان، سهراب سلیمانی برادر قاسم سلیمانی، مجید دوستعلی متولی مسجد قائم و دبیر هیات دولت نهم، مجید نامجو وزیر نیروی احمدی‌نژاد، بتول نامجو خواهر مجید نامجو و همسر مجید دوستعلی، محمد حسینی وزیر ارشاد دولت دهم و مجتبی ثمره هاشمی مشاور ارشد محمود احمدی‌نژاد از جمله افرادی هستند که شایعات نامزدی آنها در کرمان به گوش می‌رسد.

به گزارش ایلنا، در میان اصلاح‌طلبان نیز زمزمه‌های کاندیداتوری هاشمیان٬ خواهرزاده اکبر هاشمی رفسنجانی و ابراهیم جهانگیری٬ برادر اسحاق جهانگیری شنیده می‌شود.

چند روز پیش روزنامه اعتماد چاپ تهران در گزارشی از تلاش‌های انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد خبر داده و نوشته بود که آقای احمدی‌نژاد در هفته دوم اردیبهشت‌ماه پذیرای استانداران دوره ریاست جمهوری‌اش بوده است.

بر اساس گزارش این روزنامه قرار است رئیس جمهوری سابق ایران با صدها تن از فرمانداران و بخشداران دولتش نیز دیدار کند. روزنامه اعتماد تیم انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد را حدود ۳ هزار تن برآورد کرده بود.

مرحله نخست انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز ۷ اسفندماه سال ۹۴ برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG