لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۱۴

در ادامه لیگ جهانی ۲۰۱۵ والیبال، تیم ملی ایران با نتیجه ۱-۳ به لهستان باخت تا نخستین شکست خانگی‌اش را متحمل شود.

بازی نخست را ایران با نتیجه ۲-۳ برنده شده بود اما با قبول شکست در بازی دوم، شرایط صعودش به مرحله پایانی این رقابت‌ها بسیار سخت شد.

در روزی که بار دیگر سالن ۱۲ هزار نفری آزادی مملو از تماشاگر بود، ایران در گیم اول با نتیجه ۲۳-۲۵ به برتری رسید اما با شکست در سه گیم متوالی، باعث شد لهستانی‌ها با هفت برد و ۲۰ امتیاز، موقعیت خود را در رده دوم گروه تثبیت کنند.

آمریکا با هشت پیروزی و ۲۳ امتیاز قطعا یکی از تیم‌های صعود کننده خواهد بود و رقابت برای انتخاب یک تیم دیگر، بین دو نماینده اروپا و آسیا ادامه خواهد داشت.

ایران با پنج برد و ۱۵ امتیاز در رتبه سوم باقی ماند و برای اینکه صعود کند، باید هر دو بازی باقی مانده مقابل روسیه را ببرد و از طرفی، لهستان نیز امتیازی از آمریکا نگیرد. اتفاقی که با توجه به میزبانی لهستانی‌ها و جو ورزشگاه‌های آن کشور، دور از انتظار به نظر می‌رسد.

ایران بازی را با ترکیب شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، سعید معروف، سیدمحمد موسوی، عادل غلامی و مجتبی میرزاجان‌پور آغاز کرد. مهدی مرندی هم بازیکن آزاد بود.

ست دوم با درخشش کوبیاک و یاکوب یاروژ که در بازی اول هم درخشیده بودند، با نتیجه ۲۰-۲۵ به سود لهستان رقم خورد. نتیجه‌ای که در ست سوم هم تکرار شد.

پاول زاتورسکی یار آزاد لهستانی‌ها به وضوح عملکرد بهتری نسبت به همتای ایرانی‌اش داشت.

رافال بوژک، ماتیوژ بینی‌یک و ماتئوژ میکا، فابین درژیگا در نقش پاسور و پیوتر نوواکوفسکی به مراتب بهتر از دیدار نخست در زمین ظاهر شدند و هر سه امتیاز حساس این بازی را به حساب تیم خود واریز کردند.

استفانی آنتیگا سرمربی فرانسوی تیم ملی لهستان با بازی‌خوانی مکرر در روند بازی، تیمش را به برتری ۱۹-۲۵ در ست چهارم رهنمون ساخت.

یاروژ با ۲۲ امتیاز، توانست عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان را نصیب خود کند. ۱۹ بار اسپک‌هایش را به امتیاز تبدیل کرد، دو امتیاز در دفاع و یک امتیاز هم در سرویس گرفت.

در طرف مقابل شهرام محمودی با کسب ۱۲ امتیاز از اسپک‌هایش عملکرد بهتری نسبت به سایر ملی‌پوشان ایران داشت.

حمزه زرینی در نیمه‌های بازی ست سوم، برای اولین بار در لیگ جهانی امسال در ترکیب تیم ایران قرار گرفت اما حضور او نیز نتوانست امتیازات از دست رفته را جبران کند.

از دیگر ترفندهای کواچ برای پیروزی در این بازی، جابجایی پیاپی لیبروها بود. هنگام سرویس لهستان مرندی در زمین حضور داشت و در سرویس خودی، علیزاده بازی می‌کرد.

این دو تیم در دور رفت دو بار در لهستان بازی کردند که لهستان موفق به کسب دو پیروزی ۱-۳ و ۲-۳ شد. ایران نخستین امتیازش در لیگ جهانی امسال را با گرفتن دو گیم در خانه لهستان رقم زد.

لهستان سال گذشته در در مسابقات قهرمانی جهان طلا گرفته و امسال هم در قامت مدعی جدی فتح لیگ جهانی ظاهر شده است.

عادل غلامی پس از پایان بازی گفت: «نمی‌دانم در حد انتظار بودیم یا نه. لهستانی‌ها با برنامه‌تر بازی کردند. آنها قهرمان جهان هستند و نمایش خوبی داشتند. یک روز می‌بریم و یک روز بازنده‌ایم. لهستان شبی استثنایی را پشت‌سر گذاشت.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG