لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ تهران ۱۹:۵۰

کنسرت بزرگ هنرمندان برای آغاز کار اوباما


باراک اوباما روز سه‌شنبه آينده به عنوان چهل و چهارمين رئيس جمهوری آمريکا کار خود را آغاز خواهد کرد. (عکس از: AFP)

دو روز پیش از آغاز رياست جمهوری باراک اوباما هنرمندان معروف عرصه موسيقی در ايالات متحده آمريکا کنسرتی بزرگ به اين مناسبت برگزار می‌کنند.


به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس، در اين کنسرت که در محل بنای يادبود آبراهام لينکلن در واشینگتن برگزار خواهد شد، هنرمندانی سرشناس به اجرای برنامه خواهند پرداخت.


شماری از هنرمندانی که در کنسرت روز یک‌شنبه به روی صحنه خواهند رفت عبارتند از: بونو، خواننده معروف گروه ايرلندی U2، بيانس ناولز، خواننده سياه پوست آمريکايی، بروس اسپرينگستين، خواننده و آهنگساز موسيقی راک و برنده جايزه گلدن گلوب امسال، شکيرا، خواننده کلمبيايی، شريل کراو، خواننده آمريکايی و نوازنده گيتار و پيانو، استيوی واندر، خواننده سياه پوست موسيقی پاپ، گارث بروکس، خواننده و ترانه سرای موسيقی کانتری، اوشر، خواننده سبک R&B، و مری جين بليج، خواننده و ترانه سرای موسيقی هيپ هاپ.


اين کنسرت روز یک‌شنبه، هجدهم ژانویه، و با عنوان «ما يکی هستيم» برگزار خواهد شد و شرکت در آن نیز برای عموم آزاد است.


جرج استيونز، که برنامه ریزی اين کنسرت را برعهده داشته است، گفت: «همان روز اول که خواستیم برنامه‌ها را هماهنگ کنیم، در عرض ۴۵ دقيقه با اسپرينگستين، بونو و گارث بروکس تماس گرفتیم و موافقت آنها را جلب کردیم.»


به گفته جرج استيونز، هنرمندان در این کنسرت ترانه‌های معروف خود را اجرا نخواهند کرد بلکه آهنگ‌هايی را خواهند خواند که ارتباطی با اين مناسبت داشته باشند.


باراک اوباما، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، نیز به همراه خانواده خود در اين مراسم حضور خواهد داشت و احتمالا سخنانی نيز ايراد خواهد کرد.


برخی دیگر از هنرمندانی که در اين جشن شرکت خواهند داشت عبارتند از: کوين لطيفا، بازيگر و خواننده سياه پوست که سال گذشته جايزه گلدن گلوب را به خاطر بازی در يک سريال کوتاه تلويزيونی دريافت کرد، جامی فوکس، بازيگر سياه پوست آمريکايی و برنده جايزه اسکار در سال ۲۰۰۴، دنزل واشنگتن، بازيگر سياه پوست و برنده اسکار بهترين بازيگر مرد در سال ۲۰۰۲، و مارتين لوترکينگ سوم، پدر روحانی و فعال عرصه حقوق شهروندی که در این جشن نوشته‌هایی تاريخی را قرائت خواهد کرد.


در گرماگرم پیکارهای انتخاباتی رياست جمهوری آمريکا گروه کثيری از هنرمندان موسيقی و سينمای آمريکا، از جمله داستين هافمن، تام هنکس، مت ديمون، ويل اسميت، جسيکا آلبا، مدونا، کنی وست، ويل. ی. آم، در مناسبت‌هایی گوناگون از باراک اوباما پشتيبانی کردند.


برخی از هنرمندان موسیقی نیز در دوران پیکارهای انتخاباتی، ترانه‌های مشترکی را در حمايت از باراک اوباما اجرا کردند؛ از جمله قطعه‌های «آری ما می‌توانيم»، شعار انتخاباتی معروف باراک اوباما، و «ما يکی هستيم» که شعر آنها را «ويل. ی. آم» سروده بود و توسط هنرمندان موسيقی و سينما همچون جسيکا آلبا، رايان فليپ، اسکارلت جوهانسون، جرج لوپز، جان لگيزامو، اريک بلفور و کيت والش اجرا شدند.


باراک اوباما روز سه‌شنبه آينده، ۲۰ ژانویه (اول بهمن) به عنوان چهل و چهارمين رئيس جمهوری آمريکا کار خود را آغاز خواهد کرد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG