لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ تهران ۰۶:۰۵

سقوط از اسب، علت مرگ فرعون جوان


پژوهش های پيشين، علت مرگ را در ضربه که به سر اين فرعون جوان وارده شده بود، عنوان کرده بودند.

براساس یک تحقیق تازه علمی توتان خامون یکی از فرعون های مصر در بیش از سه هزارسال پیش بر اثر پيامدهای ناشی از سقوط اسب جان سپرده است.


پژوهش های پيشين، علت مرگ را در ضربه که به سر اين فرعون جوان وارده شده بود، عنوان کرده بودند.


براساس یافته های تازه، این فرعون جوان بر اثر واقعه ای در سوارکاری جان خود را ازدست داده است. پژوهش ها نشان از آن دارد که این فرعون احتمالا از اسب سقوط کرده ودرنتیجه استخوان ران پای چپش شکسته شده و سپس جراحت ناشی ازاین شکستگی در خون او عفونیت و مسمومیت ایجاد کرده و به اين ترتيب، باعث مرگ فرعون جوان شده است.آرامگاه توتان خامونهشتاد و چهار سال پیش در کاوش هايی که به سرپرستی یک باستان شناسی
ا


نگلیسی به نام هاوارد کارتر در دره پادشاهان در مصر به عمل آمد، کشف شد.


بر اساس تحقيقات، توتان خامون کمی بيش از سه هزار سال پيش از ميلاد مسيح، تنها يک دهه در مصر حکومت کرد و زمانی که نوزده سال داشت، مرد.


درمیان آثار کشف شده باستانی در مصر، آرامگاه توتان خامون و اشیاء مربوط به آن تا کنون بیشتر مورد توجه جهانيان قرار گرفته است.


هر گردشگر کنجکاوی که به مصر سفر می کند، دیدار از توتان خامون را در راس برنامه های خود قرار می دهد. این آثار تاریخی برای اولین بار حدود سه سال پیش از خاک مصر به دنيای غرب آمدند و ابتدا به مدت شش ماه در شهر بال سوييس و سپس در موزه شهر بن در آلمان به نمایش درآمد.


این گنجینه تاریخی دربرگیرنده یک صد و بیست قطعه اشیاء نفیس وکهن بود که در ميان آنها، پنجاه قطعه به آرامگاه توتان خامون تعلق داشت. این آثار پس از شش ماه نمایش در آلمان راهی آمريکا شد.


XS
SM
MD
LG