لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ تهران ۱۴:۱۱

واکنش دولت به گرانی مرغ در ایران: دلیل گرانی القاء دشمن است


در ادامه جنجال‌ها و واکنش‌ها به سیر صعودی قیمت مرغ در ایران، محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهور، روز سه‌شنبه، ۲۷ تیرماه، دلیل گرانی مرغ در کشور را «القاء دشمن» دانست. یک روز پیشتر مقامی دیگر مردم را به «احتکار مرغ» متهم کرده بود.

به گزارش وب‌سایت خبرآن‌لاین، معاون اول محمود احمدی‌نژاد روز سه‌شنبه دلیل گرانی مرغ در کشور را القاء دشمنان دانسته و گفته است: «وقتی حواله‌ای دیر جابه‌جا می‌شود، پول‌پرستان هجوم می‌آورند و قیمت‌ها را بالا می‌برند.»

آقای رحیمی، معاون محمود احمدی‌نژاد، درباره این گفته خود توضیح دیگری نداده است.

افزايش قيمت مرغ در ایران در روزهای اخير به يکی از موضوعات پر سروصدا در رسانه‌ها تبديل شده و صف‌هایی طولانی برای خريد اين فرآورده گوشتی در شهرهای مختلف ايران شکل گرفته است.

در همین حال روزنامه کیهان که زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی اداره می‌شود روز دوشنبه گزارش داده بود که مردم اصفهان تا ۱۴ ساعت نیز برای خرید مرغ به قیمت دولتی در صف ایستاده‌اند.

اما یک روز پیش از واکنش معاون اول رئیس جمهور، معاون وزارت صنعت و معدن نیز روز دوشنبه در واکنش به گرانی مرغ به طور غیرمستقیم مردم را متهم کرده و گفته است که آنها مرغ را احتکار می‌کنند.

خبرگزاری فارس به نقل از حسن رادمرد، معاون توسعه بازرگانی این وزارتخانه، گفت که «شهروندان مرغ را احتکار و مازاد بر مصرف تهیه می‌کنند».

آقای رادمرد در عین حال دلیل افزایش قیمت مرغ را «تقاضای بسیار» برای مرغ تولید روز اعلام کرده است.

به گفته این مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت، «هفت میلیون تن کالای استراتژیک» از جمله برنج، مرغ و گوشت برای «ذخیره‌سازی» خریداری شده است.

با این همه به گزارش وب‌سایت خبری کلمه در دو روز اخیر قیمت مرغ در چندین شهر ایران بین هفت و هشت هزار تومان بوده و «در مواردی تا ۹ هزار تومان» نیز این کالا به فروش رفته است.

دیدن نظرات (۹)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG