لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ تهران ۲۰:۴۹
در ادامه جام جهانی ۲۰۱۳ فوتبال در رده سنی زیر هفده سال به میزبانی امارات متحده عربی، ایران مقابل کانادا به تساوی یک بر یک رسید و نتیجه اولین دیدارش مقابل آرژانتین را تکرار کرد. کانادا نیز در بازی نخست مقابل اتریش به تساوی رسیده بود.

شاگردان علی دوستی مانند بازی نخست خیلی زود به گل رسیدند و در نهمین دقیقه توسط امیرحسین کریمی دروازه کانادا را گشودند. در آغاز نیمه دوم و با تعلل مدافعان، یوردان همیلتون توانست گل تساوی را بزند. کانادا تا اواسط نیمه دوم جریان بازی را در اختیار داشت و چند موقعیت هم خلق کرد، سپس با تغییر در تاکتیک ایران، امیرمحمد مظلوم در دقیقه ۷۰ و سعید عزت‌اللهی در دقیقه ۷۵ دو بار تیر دروازه کانادا را به لرزه درآوردند.

موقعیت‌های مسلم گل‌زنی ایران با بی‌دقتی مهاجمان در نواختن ضربه آخر از دست رفت تا دو تیم برای صعود، چشم به بازی آخر بدوزند. ایران در روز آخر بدون توجه به نتیجه بازی کانادا و آرژانتین، با یک تساوی مقابل اتریش هم می‌تواند به عنوان تیم دوم یا سوم، راهی مرحله بعد شود.

نوجوانان ایران در این مسابقه با ترکیب مهدی امینی، صادق محرمی، مصطفی هاشمی، مجید حسینی، کمیل حق‌زاده، سعید عزت‌اللهی، امیرحسین کریمی، علی هزامی (حسین مهربان)، محمد بازاج (علی قلی‌زاده)، امیرمحمد مظلوم و رضا جعفری (یوسف سیدی) به میدان رفتند.

حدود ۱۵۰۰ هوادار ایرانی در ورزشگاه حضور داشتند و نوجوانان ملی‌پوش را تشویق کردند. حمید استیلی هم مانند مهدی مهدوی‌کیا این بازی را از نزدیک نگاه می‌کرد. با توجه به صدرنشینی آرژانتین، کانادا به دلیل گل زده بیشتر در رده دوم و ایران در رده سوم قرار گرفت. اتریش نیز با یک امتیاز قعرنشین است، اما همچنان شانس صعود دارد و در صورت غلبه بر ایران، راهی دور بعد خواهد شد.

شان فلمینگ، سرمربی کانادا، پس از بازی گفت: خوشحالیم که توانستیم امتیاز بگیریم. البته موقعیت‌هایی داشتیم و می‌توانستیم با استفاده از آنها به پیروزی برسیم. ایران در نیمه دوم بهتر کار کرد و خوش‌شانس بودیم توپ‌هایش به گل تبدیل نمی‌شد. قطعاً در دیدار با آرژانتین نمایش بهتری خواهیم داشت، اما در این بازی شانس با ما یار بود.

علی دوستی‌مهر سرمربی ایران هم گفت: در فوتبال همیشه آن اتفاقی که باید بیفتد، نمی‌افتد. در رده‌ نوجوانان و جوانان احساسات حرف اول را می‌زند و انگیزه بسیار مهم است. در بازی اول مقابل آرژانتین بسیار انگیزه داشتیم، اما در این بازی، کانادایی‌ها دو برابر ما انگیزه داشتند.

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران درباره‌ این‌ که چرا بازیکنان تیمش در زدن ضربات آخر خوب عمل نکردند، گفت: «چون کم‌تجربه هستند، باید بیشتر بازی کنند و بیشتر زحمت بکشند. ۱۲ موقعیت گل داشتیم و کانادا چهار موقعیت. درصد مالکیت توپ نیز ۶۹ به ۳۱ به سود ما بود. باید پای این گل نزدن‌ها بسوزیم تا بعداً این بازیکنان فوتبالیست شوند و به تیم‌های امید و بزرگسالان کمک کنند.»

در دیگر دیدار این گروه آرژانتین و اتریش به مصاف هم رفتند که بازیکنان آرژانتین موفق شدند با گل‌زنی دقیقه ۸۸ لئوناردو سوارز با نتیجه دو بر سه از سد نماینده اروپا بگذرند و صعودشان را تضمین کنند.

طبق تصمیم جدید مسئولان برگزار کننده مسابقات، داوران اسپری سفید رنگی دارند که هنگام ضربات ایستگاهی با کشیدن خطی روی زمین، نقطه دقیق قرار گرفتن توپ و استقرار دیوار دفاعی را مشخص کنند.

در گروه‌ نخست اتفاق جالبی رخ داد و برزیل که شش بر یک اسلواکی را شکست داده بود، در بازی دوم نیز با همین نتیجه بر امارات غلبه کرد تا شکست سنگینی را به میزبان جام پانزدهم تحمیل کند. ناتان آلن دی‌سوزا هم با چهار گل همراه با مهاجم نیجریه در صدر جدول گل‌زنان ایستاد.

در گروه دوم نیز تشابه جالبی بین نتایج روز اول و دوم رخ داد. ایتالیا که با گل دقیقه ۴۶ لوکا ویدو بر ساحل عاج پیروز شده بود، این بار نیز با همان نتیجه، باز هم با گل لوکا ویدو و فقط دو دقیقه دیرتر نسبت به بازی اول، از سد نیوزیلند گذشت.

در گروه سوم مراکش و ازبکستان با چهار امتیاز صدرنشین هستند و صعودشان قطعی شده. در گروه چهارم ژاپن دومین پیروزی‌اش را رقم زد و پس از غلبه بر روسیه، ونزوئلا را هم سه بر یک شکست داد تا همراه با تونس، صعودش به مرحله بعد را مسجل کند.

در گروه آخر، نیجریه و سوئد به تساوی پر گل سه بر سه رسیدند و مکزیک مدافع عنوان قهرمانی با نتیجه سه بر یک از سد عراق گذشت.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG