لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ تهران ۰۰:۱۹

جروزالم پست: حضور نیروهای سپاه در مرزهای شمالی اسرائیل


عکس از حساب توییتری منتسب به سپاه پاسداران ایران

روزنامه اسرائیلی جروزالم پست با استناد به چند عکس منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی از «حضور» نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در جنوب لبنان، در نزدیکی مرزهای شمالی اسرائیل خبر داد.

جروزالم پست در شماره روز شنبه، ششم دی، عکس‌های منتشره در حساب توییتری سپاه پاسداران ایران را نشانی از حضور نیروهای نظامی ایران در نزدیکی نقاط مرزی میان جنوب لبنان با شمال اسرائیل دانسته است.

در این عکس‌ها چند نظامی با اونیفرم ایرانی دیده می‌شوند که برخی از آنها اسلحه در دست دارند و در مناطق بقاع و بعلبک که ‌مرز بخش‌های شیعه‌نشین جنوب لبنان با اسرائیل است، در نزدیکی مرزهای اسرائیل حضور یافته‌اند.

این عکس‌ها در حساب توییتری منتسب به سپاه پاسداران ایران در روزهای ۲۴ اکتبر و ۱۷ دسامبر سال جاری میلادی منتشر شده است.

زیر این تصامیر در حساب توییتری آمده است: «ما به نزدیکی قلب ام‌الفساد، رژیم منحوس صهیونیستی، رسیده بودیم و به‌زودی نیز با یاری پروردگار از روی جسد آنها رد خواهیم شد.»

عکس از حساب توییتری منتسب به سپاه پاسداران ایران
عکس از حساب توییتری منتسب به سپاه پاسداران ایران

مرکز مطالعات اسرائیلی «ممری» نیز که تحولات منطقه خاورمیانه را زیر نظر دارد، به حضور این نیروهای سپاه پاسداران در جنوب اسرائیل توجه کرده است.

به نوشته روزنامه جروزالم پست بر اساس گزارش موسسه «ممری»، این تصاویر بی‌تردید از سوی نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران در این حساب توییتری قرار گرفته، «زیرا در بخش آپ‌لود آن حساب متعلق به نظامیان ایران دیده می‌شود».

تاریخ اکتبر سال ۲۰۱۴ روی عکس‌های نیروهای سپاهی در نزدیکی مرز جنوب لبنان و اسرائیل از این نظر اهمیت دارد که در همین ماه حمله‌ای از جنوب لبنان علیه نظامیان در شمال اسرائیل صورت گرفت و حزب‌الله رسماً مسئولیت آن را برعهده گرفت.

در این حمله، دو نظامی اسرائیلی مستقر در «تپه دوو» زخمی شدند.

این نخستین بار در هشت سال گذشته، پس از جنگ ۳۳ روزه تابستان ۲۰۰۶ میان ارتش اسرائیل و حزب‌الله بود که این سازمان شیعی لبنان مسئولیت حمله نظامی به اسرائیل را عهده‌دار می‌شد.

در روزهای پایانی اکتبر ۲۰۱۴، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله، در مصاحبه با شبکه المنار گفت که حزب‌الله قصد داشت با این اقدام به اسرائیل پیام دهد که هرچند حزب‌الله درگیر تلاش برای بقای حکومت بشار اسد و دفاع از سوریه است، اما از قدرت کافی نیز در برابر «حماقت‌های احتمالی» اسرائیل برخوردار است.

پس از بمب‌گذاری حزب‌الله علیه نظامیان اسرائیلی، در گزارش رسانه‌های عربی منطقه ادعا شده بود که ایران از حزب‌الله خواسته است با این حمله به تعرض به سایت اتمی ایران که چندی پیش از آن رخ داده بود پاسخ دهد.

شیخ نعیم قاسم، قائم مقام حزب‌الله، روز دوم آذر نیز در مصاحبه با خبرگزاری ایرانی تسنیم گفته بود که حزب‌الله با یاری ایران به موشک‌هایی با برد بلند و قدرت نقطه‌زنی دست یافته و می‌تواند سراسر اسرائیل را هدف قرار دهد.

دیدن نظرات (۳۷)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG