لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ تهران ۱۱:۲۴

«داد و فریاد» نماینده مجلس برای عضویت در هیئت مدیره باشگاه استقلال


مقداد نجف‌نژاد
طبق اعلام وزارت ورزش ایران، بهرام افشارزاده، منصور پورحیدری، مسعود معینی، رضا نثاری، مقداد نجف‌نژاد،‌ صادق‌پور، سیدرضا افجه‌ای، صاحب پناهی و پندار توفیقی اعضای جدید هیئت مدیره باشگاه استقلال هستند.

اما مقداد نجف‌نژاد، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در حالی انتخاب شده است که وزارت ورزش پیشتر تاکید کرده بود قصد استفاده از چهره‌های سیاسی را ندارد.

در همین زمینه کاظم جلالی، رئیس فراکسیون رهروان ولایت، نیز در مصاحبه با برنامه تلویزیونی ۹۰ گفته بود که مجلس خواهان حضور نمایندگان در باشگاه‌ها نیست و آنها حق تحت فشار قرار دادن وزارت ورزش برای حضور در ترکیب هیئت مدیره پرسپولیس و استقلال را ندارند.

به این ترتیب با عضویت آقای نجف‌نژاد که سابقه فرماندهی سپاه در مازندران را نیز دارد، اعلام قبلی وزارت ورزش و آن چه اراده مجلس خوانده شده بود نادیده گرفته شده است.

آن طور که رسانه‌های ورزشی کشور خبر داده‌اند، مقداد نجف‌نژاد با حضور در ساختمان وزارت ورزش واقع در خیابان سئول، پس از مشاجره لفظی در دفتر وزیر به سراغ امیررضا خادم رفته است. فریادهای این نماینده مجلس که مدام تاکید می‌کرد باید در هیئت مدیره استقلال حضور داشته باشد، توجه مراجعین پرتعداد به وزارتخانه را جلب کرده است.

این ماجرا بازتاب چشمگیری در رسانه‌های مختلف ورزشی داشت. این رسانه‌ها حضور نماینده مجلس در وزارت ورزش را با تیتر «داد و فریاد» و «داد و بیداد» پوشش داده‌اند.

این نماینده مجلس نهم قبل از ترک ساختمان وزارتخانه، مدتی را هم به درگیری لفظی با خادم گذرانده است. طبق گفته برخی حاضرین در راهروهای وزارتخانه به رادیوفردا، وقتی صدای «عربده‌کشی» آمد کسی تصور نمی‌کرد فرد مورد نظر نماینده مجلس شورای اسلامی باشد.

در همین حال خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، در گزارشی با عنوان «گروکشی دو عضو هیئت مدیره استقلال از وزیر ورزش» نوشت: «شایعه شده که حسن زمانی مشاور رئیس مجلس به همراه مقداد نجف‌نژاد نزد وزیر ورزش رفته و علاوه بر جر و بحث با گودرزی به او گفته‌اند اگر در هیئت مدیره جدید نباشند، طرح استیضاحش را کلید می‌زنند.»

حال به نظر می‌رسد که این تهدید کارساز از آب درآمده و منجر به حفظ صندلی او در باشگاه پرطرفدار استقلال شده است.

مقداد نجف‌نژاد بیستم خرداد پارسال به عنوان رئیس هیئت مدیره استقلال، درباره نگرانی هواداران از وضعیت تیم‌ به خبرنگاران گفت: همه‌ دغدغه‌ ما برطرف کردن نگرانی‌های آنهاست. به آنها اطمینان می‌دهم که چشم‌انداز استقلال روشن است.

اما این چشم‌انداز رو به تیرگی می‌رفت. ستاره‌های باشگاه از این تیم جدا شدند و ناکامی در کسب نتایج مطلوب باعث شد در رده پنجم لیگ برتر قرار بگیرند و از لیگ قهرمانان آسیا هم حذف شوند.

هواداران فوتبال در ایران، نام نجف‌نژاد را با یک اتفاق تاریخی در فوتبال ایران نیز می‌شناسند. او مهرماه ۱۳۸۵ مدیرعامل باشگاه استقلال تهران شد. در دوران مدیریت او، استقلال بدون بازی از لیگ قهرمانان آسیا کنار رفت، به این دلیل ساده که اسامی بازیکنان دیر به کنفدراسیون آسیا ارسال شد.

روزنامه دنیای اقتصاد در شماره سیزدهم شهریور سال ۸۷ درباره او نوشت: «در انتخابات مجلس هفتم، بابلسر جزء معدود شهرهایی بود كه اصولگرایان ناموفق بودند. نجف‌نژاد هم شكست خورد اما در ادامه با ابطال تعدادی از صندوق‌ها ورق به سود نجف‌نژاد برگشت تا بابلسر دچار التهاب شود.»

نجف‌نژاد حرف از تغییرات ساختاری در استقلال می‌زد، اما اشتباه تاریخی او در عدم پیگیری ارسال لیست بازیكنان باعث شد AFC استقلال را از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم كند. آن هم در شرایطی که نامه‌های هشدارآمیز کنفدراسیون آسیا به دستش می‌رسید، ماجرایی که باعث شد با فشار افكار عمومی مجبور به استعفا شود.

خبرگزاری ایسنا در گزارشی با انتقاد از حضور نمایندگان مجلس در باشگاه‌ها نوشته است: «جالب اینجاست که برخی به صراحت از مدت‌ها قبل اعلام کرده بودند که جای‌شان ثابت است و هرکس برود، آنها ماندگارند! آنها با چه پشتوانه عملی آن قدر راحت و با اعتماد به نفس از حضورشان صحبت می‌کنند؟ آیا کار مردمی که وکالت‌شان را به ایشان سپرده‌اند، آن قدر کم است که می‌توانند هم به حوزه‌های انتخابیه برسند و هم استقلال و پرسپولیس؟»

دیدن نظرات (۱۷)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG