لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۴۴

خبرگزاری دولتی ایرنا به نقل از «یک منبع آگاه» گزار‌ش‌ها درباره برکناری علی‌اکبر ناطق نوری از ریاست دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی را «کذب» خوانده و در عین حال اعلام کرد که او خود از این سمت استعفا کرده است.

این خبر یک روز پس از آن منتشر می شود که شامگاه چهارشنبه، ۲۷ اردیبهشت، کانال‌های تلگرامی نزدیک به ابراهیم رئیسی، رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، از برکناری آقای ناطق نوری از سمت ریاست بازرسی دفتر رهبر جمهوری اسلامی خبر دادند.

با این حال «یک منبع آگاه» که نام او ذکر نشده است، روز پنج‌شنبه، ۲۸ اردیبهشت، در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا این گزارش‌ها را «کذب» خواند.

وی در عین حال اعلام کرد که آقای ناطق نوری مدتی پیش و پس از آن که «تصمیم گرفت در دفاع از حسن روحانی سخنرانی و اظهار نظر کند» از این سمت استعفا کرده است.

به گفته این «منبع آگاه»، آقای ناطق نوری معتقد است که «مجموعه نهاد رهبری که در نزد مردم جایگاه والایی دارد نباید ابزار دست هیچ یک از جریانات سیاسی شود و سوءاستفاده‌ سیاسی و جناحی از این نهاد و سایر نهادهای انقلابی نادرست است».

علی‌اکبر ناطق نوری در انتخابات ریاست جمهوری از حسن روحانی حمایت کرده و چندین بار در نشست‌های مختلف در حمایت از او سخنرانی کرده است.

استعفای آقای ناطق نوری از سمت بازرسی دفتر رهبر جمهوری اسلامی در حالی است که حسن روحانی در روزهای گذشته بارها نهادهای زیر نظر آیت‌الله خامنه‌ای، از جمله سپاه پاسداران، قوه قضائیه و صداوسیما را تلویحا یا صراحتا به دخالت در انتخابات متهم کرده است.

برخی از این نهادها از جمله سپاه پاسداران اما اعلام کرده اند که هیچ دخالتی در انتخابات ندارند.

علی‌اکبر ناطق نوری از سال‌های پایانی دهه ۶۰ رئیس بازرسی دفتر رهبر جمهوری اسلامی بود.

آقای ناطق نوری از اعضای ارشد جامعه روحانیت مبارز و رقیب محمد خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۷۶ بود.

در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ اما خبرهایی درباره حمایت او از میرحسین موسوی، نامزد اصلاح‌طلبان، منتشر شد.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران در مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، با نام بردن از پسران اکبر هاشمی رفسنجانی و علی‌اکبر ناطق نوری آنان را تلویحا به فساد اقتصادی متهم کرد.

پس از این سخنان آقای احمدی‌نژاد، مصطفی ناطق نوری پسر علی‌اکبر ناطق نوری، در نامه‌ای به میرحسین موسوی شیوه مناظره تلویزیونی وی با رقیب انتخاباتی‌اش را ستود و برای او آرزوی پیروزی کرد.

در آذرماه سال ۹۵ نیز درگیری لفظی آقای ناطق نوری با صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، خبرساز شد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG