لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۴۵

محمد یزدی خطاب به دولت: ارتباط با دنیا بد نیست٬ نوکری بیگانه بد است


رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در تازه‌ترین حمله خود به حسن روحانی از وی خواست تا «اشتباهات» خود را محاسبه کرده و «نوکر بیگانه» نباشد.

به گزارش روز پنج‌شنبه، ۲۷ آبان، خبرگزاری رسا٬ محمد یزدی در دیدار با محمدرضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیج، این اظهار نظر را کرده است.

آیت‌الله یزدی در این دیدار بدون اشاره به نام دولت روحانی٬ خطاب به اعضای این دولت گفت: «باید بروید محاسبه کنید، اگر اشتباهی دارید اصلاح» کنید.

وی همچنین با اشاره به «اتکای برخی مسئولان به سیاست خارجی» هم گفت: «ارتباط با دنیا خیلی خوب است، آن چه بد می‌باشد، نوکری بیگانه است.»

این روحانی محافظه‌کار در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «متاسفانه برخی هنوز تحریم تحریم می‌کنند و به جای توجه به ضعف مدیریتی‌شان، گناه را به تحریم می‌اندازند.»

یزدی در این سخنان اشاره‌ای به حسن روحانی یا اکبر هاشمی رفسنجانی نکرده٬ اما گفته است که کسانی که چنین اظهار‌نظر‌هایی می‌کنند «دنبال اداره راحت و فعالیت‌های روزمره خود هستند.»

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از آغاز فعالیت‌های انتخاباتی در ایران نیز سخن به میان آورده و گفت: «عده‌ای دنبال انتخابات هستند٬ در حالی که باید بدانند مهم‌ترین فعالیت٬ خدمت به مردم» است.

محمد یزدی یکی از روحانیون نزدیک به علی خامنه‌ای و از منتقدان سرسخت حسن روحانی و دولت یازدهم در ایران به‌ شمار می‌رود و مجموعه تحت مدیریت وی در سال‌های اخیر بارها میزبان وزرای دولت برای ارائه توضیحاتی بوده است.

محمد‌جواد ظریف٬ علی شمخانی٬ مصطفی پورمحمدی٬ علی جنتی وزیر سابق ارشاد و عبدالرضا رحمانی فضلی از جمله مقام‌های دولت یازدهم هستند که در سال‌های اخیر بارها به نشست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دعوت شده و به اعضای این شورا توضیحاتی ارائه کرده‌اند.

اکثریت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ از محمود احمدی‌نژاد و در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ از علی‌اکبر ولایتی حمایت کرده و از منتقدان دولت حسن روحانی محسوب می‌شوند.

اعضای این جامعه در سال‌های اخیر بارها به طور مستقیم و صریح انتقاد‌های تندی از دولت حسن روحانی، به‌ویژه سیاست‌های فرهنگی آن، مطرح کرده و بارها خواستار تغییر سیاست‌ها و رویکرد‌های فرهنگی دولت شده‌اند.

محمد یزدی به عنوان دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در روز چهارم تیر ۱۳۹۳ خبر داده بود که این تشکل تاکنون چندین بار به صورت محرمانه به حسن روحانی٬ رئیس جمهوری ایران٬ تذکر داده است.

یزدی تهدید کرده بود که اگر رئیس جمهور به این تذکرها توجه نکند «جامعه مدرسین مواردی را که محرمانه و فوق محرمانه تذکر داده شده ممکن است رسماً تذکر بدهد.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG