لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۱۶

اطلاعیه استانداری: استاندار تهران ماهی ۱۷ میلیون تومان حقوق می‌گیرد


حسین هاشمی

حقوق دریافتی حسین هاشمی٬ استاندار تهران، بدون احتساب مزایا٬ حق ماموریت و سایر موارد ماهیانه ۱۷ میلیون تومان اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری میزان، روابط عمومی استانداری تهران روز پنج‌شنبه، سوم تیرماه، در واکنش به انتشار گزارش‌هایی از میزان حقوق دریافتی آقای هاشمی٬ در قالب اطلاعیه‌ای میزان دقیق این حقوق را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است که گزارش‌ها درباره میزان حقوق دریافتی استاندار تهران «کاملاً ناصواب»٬ «نادرست» و «مبالغه‌آمیز» است.

استانداری تهران در اطلاعیه رسمی خود همچنین آورده است که حسین هاشمی طی سه سال گذشته غیر از ماهانه ۱۷ میلیون تومان٬ حقوق و مزایای دیگری از وزارت کشور دریافت نکرده است.

حمید رسایی، نماینده تندرو و سابق مجلس، پیشتر در کانال تلگرامی خود نوشته بود که استاندار تهران ماهانه ۶۵ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند.

آقای رسایی همچنین نوشته بود که این مبلغ تحت عنوان ماموریت از سوی شرکت آسکوتک (شرکت تابعه ایمیدرو مستقر در آلمان) به حسین هاشمی پرداخت می‌شود.

وی در ادامه از استاندار تهران خواسته بود که به «احترام افکار عمومی» فیش حقوقی خود را منتشر کند.

بحث حقوق کلان بعضی از مقام‌ها در دولت حسن روحانی در یک ماه اخیر به جنجالی سیاسی در ایران تبدیل شده است، تا آنجا که رهبر جمهوری اسلامی هم روز گذشته خواستار رسیدگی به این موضوع شد.

به گفته آیت‌الله خامنه‌ای، اگرچه «این موضوع از استثنا‌ها است و اکثر مدیران دستگاه‌ها انسان‌هایی پاک‌دست هستند»، اما «همین تعداد کم نیز خیلی بد است و باید حتما با آن برخورد شود.»

ساعاتی پس از این اظهارات غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه، هم در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد تنها «در یک وزارتخانه ۵۰ نفر بیشتر از ۴۰ میلیون تومان» حقوق می‌گیرند.

جنجال پرداخت حقوق‌های نجومی به برخی از مدیران در شرایطی ادامه دارد که دولت یازدهم اعلام کرده این مسئله را بررسی می‌کند و بخشی از پول‌های پرداخت شده به دولت بازگردانده شده است.

در همین زمینه معاون اول رئیس جمهور در هفته جاری اعلام کرد که کمیته‌ای ویژه را به بررسی این موضوع گماشته است.

رسانه‌ها و شخصیت‌های محافظه‌کار منتقد دولت در این مدت همچنان گزارش‌های متعددی از مسئله‌ای منتشر کرده‌اند که در ایران به ماجرای «حقوق‌های نجومی» مشهور شده است.

در مقابل، حامیان دولت هم این رسانه‌ها و افراد را به «سیاسی‌کاری» و تلاش برای فشار بر دولت روحانی متهم کرده‌اند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG