لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ تهران ۱۲:۰۰

بی خانمانی ميليون ها نفر در پی سیل در جنوب آسیا


زن بنگلادشی تلاش می کند که آب را از حیاط خانه اش به یبرون براند.

بارش باران های موسمی در طی روز های گذشته و بالا آمدن آب در برخی از مناطق شمال هند، بنگلادش و نپال، ۲۰ ميليون نفر بی خانمان بر جای گذاشت


صندوق کودکان سازمان ملل متحد در بيانيه ای اعلام کرد اين سيل بيش ۲۰ ميليون نفر در سه کشور هند، بنگلادش و نپال را بی خانمان کرده و براساس آمار موجود اين بدترين سيلی است که تاکنون به وقوع پيوسته است.


طی سه هفته گذشته باران های موسمی در مناطق مرکزی و شمالی شرقی هند به شدت ادامه داشته است و در این کشور شمار کشته شدگان از زمان آغاز بارش های موسمی تاکنون، از مرز یکصد و نود نفر گذشته است.


اين در حالی است که آمارهای جديدی درباره قربانيان اين سيل از ايالت های اورتا پرادش، بيهار، بنگال غربی و آسام گزارش شده است.


در همين حال مرکز هواشناسی استان اورتا پرادش پيش بينی کرده است که طی ۲۴ ساعت آينده اين استان شاهد بارش ها بسيار خطرناک خواهد بود.


در حالي که ميليون ها نفر در ايالت های شمال شرقی هند نيازمند کمک های اضطراری هستند، قطع شدن راه های ارتباطی مانع از امدادرسانی موثر به آسيب ديدگان اين سيل شده است.

در حالي که ميليون ها نفر در ايالت های شمال شرقی هند نيازمند کمک های اضطراری هستند، قطع شدن راه های ارتباطی مانع از امدادرسانی موثر به آسيب ديدگان اين سيل شده است.


در ایالت بيهار در اثر بارش های موسمی و طغيان رودخانه ها بيش هفت ميليون نفر در محاصره سيل قرار گرفته اند.


نيتش کومار، فرماندار بيهار گفت امکان دسترسی به مردمی که در محاصره سيل قرار دارند، با قايق امکان پذير نيست و تنها راه استفاده از هواپيما و هلی کوپتر برای فرو ريختن بسته های حاوی اقلام ضروری است.


بوهيمار بارمان، وزير کمک های اضطراری ايالت آسام به خبرگزاری فرانسه گفت: «شرايط در حال بهبود است و طی ۴۸ ساعت گذشته در اين ايالت بارشی وجود نداشته است.»


بارش در طی بيست روز گذشته باعث بالا آمدن آب در برخی از مناطق هند شده و بيش از ۶۳۰ هزار هکتار از مزارع را تخريب کرده است.


به گزارش خبرگزاری ها از بنگلادش وضعيت کمک رسانی به افراد سيل ‌زده بسيار ضعيف بوده و ادامه روند بالا ماندن آب در اين مناطق باعث شيوع برخی بيماری‌ها نيز شده است.


مقام های بنگلادش از مرگ ۱۱ نفر ديگر خبر داده اند که در مجموع شمار کشته شدگان سالانه باران های موسمی در بنگلادش به ۱۹۱ نفر رسيده است.


XS
SM
MD
LG