لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ تهران ۰۵:۱۷

«محمود احمدی نژاد بیمار است»


گفته می شود محمود احمدی نژاد که روزی ۲۰ ساعت کار می کند، از روز سه شنبه هفته گذشته در انظار دیده نشده است.(عکس:AFP)

یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز شنبه به « ایرنا»، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، گفت: محمود احمدی نژاد در اثر فشار کار به بستر بیماری افتاده است.


محمداسماعیل کوثری، نمانیده مجلس و از نزدیکان رییس جمهوری اسلامی ایران، در پاسخ به آنچه که «جوسازی برخی سایت ها علیه رییس جمهور» خواند، گفت: «هر انسانی در اثر فشار کار ممکن است دچار ضعف شود و این امری طبیعی است.»


وی در پاسخ به این شايعه که ریيس جمهور ۵۲ ساله ایران به بيماری طولانی دچار است و شايد اين مانع شرکت دوباره او در انتخابات سال آينده شود، سخن می گفت.


این نماینده مجلس گفت: «رییس جمهور سرانجام بهبود می یابد و به کار و تلاش خود ادامه می دهد و این روسیاهی است که برای برخی می ماند.»


نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که سپتامبر گذشته در سفر محمود احمدی نژاد به نیویورک نیز همراه رییس جمهور بود، اضافه کرد: « کسانی که از این امر طبیعی به عنوان یک ترفند و عملیات روانی بهره برداری می کنند، بار دیگر، نزد افکار عمومی شکست خواهند خورد. طراحی چنین اقداماتی، نشانه سرخوردگی، عجز، ناتوانی و بی عرضگی طراحان آنها است.»روز چهارشنبه، در آخرین لحظه سخنرانی محمود احمدی نژاد در «همایش روز آمار و برنامه ریزی» لغو شد و یکی از جلسات هیات دولت نیز بدون او برگزار شد.

گفته می شود محمود احمدی نژاد که روزی ۲۰ ساعت کار می کند، از روز سه شنبه هفته گذشته در انظار دیده نشده است.


به گزارش خبرگزاری « آسوشیتدپرس»، تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی روز شنبه اعلام کرد: آقای احمدی نژاد در مراسم تدفین عده ای از کشته شدگان جنگ ایران و عراق شرکت کرده است، اما تصویری از او پخش نشد.


روز چهارشنبه، در آخرین لحظه سخنرانی محمود احمدی نژاد در «همایش روز آمار و برنامه ریزی» لغو شد و یکی از جلسات هیات دولت نیز بدون او برگزار شد.


امیرمنصور برقعی، یکی از معاونان رییس جمهور، به خبرنگاران گفت که رییس جمهور به علت «کسالت» نمی تواند در برنامه شرکت کند.


روزنامه بریتانیایی « گاردین» روز شنبه نیز به نقل از سايت خبری «شهاب نيوز» که از منتقدین دولت محمود احمدی نژاد است، نوشت که برنامه های لغو شده ریيس جمهور، منحصر به آنچه تاکنون گفته شد، نبوده است.


به نوشته این روزنامه، در گذشته نيز مواردی از لغو برنامه های آقای احمدی نژاد به دليل «بی حالی ناشی از افت فشارخون» وجود داشته است.


بر اساس این گزارش، برنامه های آقای احمدی نژاد در اردیبهشت ماه، به مدت سه هفته پياپی لغو شد.یکی از این برنامه ها، ديدار چهره به چهره او با مردم استان گلستان بود. در آن زمان، معاونان رییس جمهور دلیل آن را «بی حالی ناشی از فعاليت سنگين کاری» او اعلام کردند.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG