لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۶:۵۷

کره شمالی توان نظامی خود را افزایش می دهد


کره شمالی روز جمعه اعلام کرد عليرغم قبول قرارداد خلع سلاح هسته ای، اين کشور در نظر دارد توان رزمی خود را در برابر آنچه «خطر حمله احتمالی آمريکا به کره شمالی» ناميد، حفظ کند.
چند روز پس از آن که کره شمالی پذيرفت در قبال دريافت سوخت، از فعاليت های هسته ای خود چشم بپوشد، خبرگزاری دولتی اين کشور گزارش داد کره شمالی تصميم دارد همچنان توان نظامی زمان جنگ خود را حفظ کند.

کره شمالی روز جمعه اعلام کرد عليرغم قبول قرارداد خلع سلاح هسته ای، اين کشور در نظر دارد توان رزمی خود را در برابر آنچه «خطر حمله احتمالی آمريکا به کره شمالی» ناميد، حفظ کند.

يکی از مقامات ارشد دولت کره شمالی روز جمعه همچنين سلاح های هسته ای اين کشور را مورد ستايش قرار داد.
رسانه های اين کشور در نامه مشترکی که به مناسبت شصت و پنجمين سالروز تولد کيم جونگ ايل، رهبر کره شمالی، منتشر شد به نقل از حزب کمونيست، به دولت، ملت و ارتش اين کشور وعده دادند که با پيروی از رهنمودهای رهبر کره شمالی برای ايجاد يک کشور قدرتمند سوسياليستی تلاش کنند.

در اين نامه مشترک که از سوی خبرگزاری دولتی کره شمالی نيز منتشر شد آمده است: «سربازان ارتش خلق و مردم کره شمالی، اوج آمادگی جنگی خود را برای رويارويی با تهاجم امپرياليسم آمريکا حفظ می کنند.»

اين نامه در ادامه با لحن حماسی مربوط به ايام جنگ می افزايد: «اگر دشمنان جرات اين را داشته باشند تا آتش جنگ را عليه ما بر افروزند، ما از تمام توان نظامی خود که از زمان انقلاب اندوخته ايم ياری خواهيم جست و با بی رحمی دشمنانمان را در هم خواهيم شکست تا به رويای تاريخی ما که همانا اتحاد دو کره شمالی و جنوبی است دست يابيم.»

اين نامه که در نشست شامگاه گذشته و در مراسم تجليل از شصت و پنجمين سالروز تولد رهبر کره شمالی، از سوی نمايندگان حزب کمونيست، دولت و ارتش اين کشور ارائه شد، تنها چند روز بعد از آن انتشار می يابد که کره شمالی، سه شنبه هفته جاری در نشست شش جانبه پکن پذيرفت تا در قبال دريافت کمک های اقتصادی از تمامی فعاليت های هسته ای خود چشم پوشی کند.

در اين نشست، چو تی بوک، سخنگوی پارلمان کره شمالی با تجليل از برنامه های هسته ای اين کشور اظهار داشت سلاح هسته ای به کره شمالی کمک کرده است تا صلح و امنيت را در شرق آسيا برقرار کند.

وی در ادامه گفت: «آزمايش موفقيت آميز هسته ای در سال گذشته اوج غرور و پيروزی اين کشور بود که از زمان انقلاب تا به امروز شاهد آن بوده ايم. اين موفقيت هسته ای، رويدادی تاريخی در تاريخ پنج هزار ساله اين سرزمين است که با شکوه هر چه تمامتر، بزرگی و قدرت جمهوری سوسياليستی خلق کره را به نمايش گذاشت.»

اين مقام ارشد دولت کره شمالی، در خاتمه با اشاره به اين نکته که کره شمالی هرگز در برابر هجوم بيگانگان آرام نخواهد نشست اظهار داشت پيونگ يانگ تمامی فعاليت های آمريکا را از نزديک زير نظر دارد.
XS
SM
MD
LG