لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۹:۱۱

«لخت دویدن در ازای پول ممنوع!»


تلويزيون مرکزی چين گزارش داد که پليس چين، اعلام کرده در برنامه های تبليغاتی در ملاء عام، بايد «استانداردهای اخلاقی جامعه» رعايت شود.
پليس چين، از برگزاری يک برنامه تبليغاتی «دويدن کاملا برهنه» همزمان با مراسم کريسمس در خیابان های یکی از شهرهای این کشور جلوگيری کرد.

شرکت توليد سيگار و شراب «جی ژوآنگ روئی»، با انتشار يک آگهی در وب سايت خود، از مردان و زنان جوان و زير ۳۰ سال دعوت کرده بود که در ازای دريافت ده هزار يوآن (هزار و ۲۸۰ دلار)، کاملا برهنه در سطح شهر «ژنگ ژو»، پايتخت استان «هنن» بدوند.

به نوشته خبرگزاری رويترز، در اين آگهی، دويدن کاملا عريان، اتفاقی «فرخنده و مبارک» خوانده شده بود و از داوطلبانی که «بدنی سالم» و «چهره ای دستکم معمولی» دارند، دعوت شده بود که فرم تقاضای حضور در اين برنامه تبليغاتی همزمان با کريسمس را پر کنند و به شرکت ارسال کنند.

اين گزارش می افزايد که اين شرکت «شراب سازی»، از ميان متقاضيان «لخت دويدن»، ۲۸۴ نفر را انتخاب کرده بود تا برنامه خود را اجرا کند.

يکی از مديران اين شرکت به روزنامه چينی «خلق» گفت: «هدف اين برنامه جلب نظر مردم برای مقابله با افراط در بسته بندی بايجو، از طريق حرکات بدن بود.»

«بايجو»، مشروبی است سفيد رنگ که در چين هواداران بسياری دارد و يکی از هدايای محبوب چينی ها در آستانه سال نوی چينی است. (بسياری «بايجو» را با شراب سفيد اشتباه می گيرند، اما اين مشروب در واقع در دسته ليکورها جای می گيرد و شراب نيست.)

به نوشته روزنامه «خلق»، دولتمردان چينی به دليل آنچه «ميزان تحمل جامعه» خوانده اند، از برگزاری اين برنامه جلوگيری کرده اند.

به گزارش تلويزيون مرکزی چين CCTV ، در چهار روز، هزار و ۷۰۰ نفر برای برهنه شدن و دويدن در خيابان های شهر، داوطلب شده بودند که اکثريت آنها، مرد بودند.

به گفته يکی از مديران شرکت «شراب سازی»، آنها برای انتخاب گزينه های مناسب برای برهنه دويدن، از کارشناسان زيبايی دعوت کرده بودند تا فرم های تقاضا را بررسی کنند. البته وی اضافه کرد که اين کارشناسان تنها ۳۰ نفر را از ميان هزار و ۷۰۰ داوطلب، مناسب لخت دويدن در خيابان تشخيص داده بودند!

تلويزيون مرکزی چين گزارش داد که پليس چين، اعلام کرده در برنامه های تبليغاتی در ملاء عام، بايد «استانداردهای اخلاقی جامعه» رعايت شود.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG