لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۲۳:۳۸

زنها، چه مردهایی را «جذاب» می دانند؟


«اگر یک مرد با کسی که شبیه برد پیت، هنرپیشه معروف و جذاب هالیوود است، به یک بار یا رستوران برود، دیگر مورد توجه قرار نخواهد گرفت زیرا وی مرکز توجه تمام زن ها قرار می گیرد.»
روانشناسان در دانشگاه آبردین در اسکاتلند به تازگی دریافته اند که زنان، طرفدار مردانی هستند که زنان دیگر، آنها را جذاب می پندارند.

دکتر بندیکت جونز و تیم همکارانش در دانشگاه آبردین در اسکاتلند، به افراد مورد تحقیق عکس ها و ویدیوهایی از مردان به تنهایی و همان مردان را به همراه زنان نشان دادند.

زنان تحقیق شونده، مردانی را که در عکس ها و ویدیوها به همراه زنان بودند، جذاب دانستند و در بسیاری از موارد تحقیق شوندگان مردانی که در عکس هایی به همراه زنان جذاب دانسته بودند، را به تنهایی جذاب نمی دانستند.

بر پایه این تحقیق، نتایج این نظرسنجی به نتایج تحقیق از حیوانات نیز شباهت دارد. برای مثال یک فنچ ماده بیشتر به فنچ نری تمایل دارد که با فنچ های ماده دیگر جفت گیری می کند.

اما نتیجه تحقیق بر مردان متفاوت بود. مردانی که در این نظرسنجی شرکت کردند؛ مردانی را که در عکس ها و ویدیوها همراه زنی بودند و لبحند می زدند را جذاب نمی دانند.

دکتر جونز این نتایج را نشانه رقابت مردان بر سر زنان می دانند. وی به خبرگزاری رویترز گفت: «اگر یک مرد با کسی که شبیه برد پیت، هنرپیشه معروف و جذاب هالیوود است، به یک بار یا رستوران برود، دیگر مورد توجه قرار نخواهد گرفت زیرا وی مرکز توجه تمام زن ها قرار می گیرد.»
XS
SM
MD
LG