لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۷:۴۳

برنامه پيچيدن بزرگ ترين «سيگاری» جهان لغو شد


رکوردی که در حال حاضر برای بزرگترين «سيگاری» جهان ثبت شده، يک «سيگاری» بزرگ، حاوی ۱۰۰ گرم ماری جوآنا است.
برنامه پيچيدن و دود کردن بزرگترين «سيگاری» جهان در آمستردام لغو شد.

«سيگاری» اصطلاحی است که برای يک سيگار که در آن به جای توتون معمولی، برگ خشک شده گياه «کنبيس» يا ماری جوآنا جای گرفته به کار می رود و به «گرس» نيز معروف است.

کشيدن برگ خشک شده «کنبيس» يا همان «جوينت» Joint در کشور هلند آزاد است و جمعی از جوانان هلندی تصميم گرفته بودند که طی مراسمی دور هم جمع شوند و بزرگترين سيگار ماری جوآنا را درست کنند و بکشند!

برنامه ريزان اين عمليات بی سابقه، زمانی که فهميدند به رغم آزاد بودن کشيدن ماری جوآنا در هلند، اين کار آنها خلاف قانون هلند است، برنامه خبرساز خود را لغو کردند.

به گزارش خبرگزاری رويتر، «تيس ورهيج»، يکی از برنامه ريزان اين کار گفته است که آنها، يک نسخه کوچک و خلاصه شده قانون آزادی ماری جوآنا را خوانده اند و فهميده اند که چنين کاری برايشان «دردسرساز» خواهد بود.

در اين برنامه قرار بود که يک «سيگاری» به طول يک و نيم متر، با نيم کيلو ماری جوآنا و بدون ذره ای توتون سيگار ساخته شود و جمع ماجراجوی برنامه ريز، آن را دود کنند.

اما طبق قانون مصرف ماری جوآنا در هلند، تنها مصرف شخصی آن بدون هرگونه مجوزی آزاد است. در همين قانون در باب مصرف شخصی آمده است که هر نفر تنها حق دارد حداکثر پنج گرم ماری جوآنا با خود حمل کند.
«تيس ورهيج» در اين باره گفت: «متاسفانه گويا انجام چنين کاری غير ممکن است.»

سخنگوی پليس هلند نيز در مصاحبه ای گفت:«ما قطعا در اين باره تحقيق خواهيم کرد. اگر شما با نيم کيلو کنبيس فقط يک سيگار بار بزنيد خط قرمز را رد کرده ايد.»

رکوردی که در حال حاضر برای بزرگترين «سيگاری» جهان ثبت شده، يک «سيگاری» بزرگ، حاوی ۱۰۰ گرم ماری جوآنا است.
XS
SM
MD
LG