لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ تهران ۱۶:۰۶

میر حسین موسوی: آماده شرکت در انتخابات جدید هستم


مير حسين موسوى روز یکشنبه اعلام كرد: در نامه‌اى به شوراى نگهبان به عنوان ناظر انتخابات ضمن برشمردن ده مورد تخلف در جريان برگزارى انتخابات رياست جمهورى خواستار ابطال آن شده است.
میرحسین موسوی، نخست وزیر سابق ایران، روز دوشنبه در راهپیمایی اعتراضی تهران که هم‌ اکنون با حضور صدها هزار نفر در جریان است اعلام کرد که حاضر است در انتخاباتی جدید شرکت کند.

آقای موسوی که هم‌اکنون به اتفاق مهدی کروبی، دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران، محمد خاتمی، رییس جمهور سابق ایران، و محمدرضا خاتمی در راهپیمایی مردم تهران در اعتراض به نتایج انتخابات حضور دارد پیشتر نیز خواستار لغو نتایج اعلام‌شده توسط وزارت کشور محمود احمدی‌‌نژاد شده بود.

محمدرضا خاتمی، برادر رییس جمهور سابق ایران، نیز روز دوشنبه در گفت ‌و گو با خبرگزاری فرانسه از تمایل محمد خاتمی به لغو نتایج انتخابات ۲۲ خردادماه خبر داد.

محمدرضا خاتمی گفت: «ما به حرکت خود تا زمان لغو نتایج انتخابات و برگزاری انتخابات جدید ادامه خواهیم داد.»

آقای خاتمی افزود: «مردم رای داده‌اند و آنها [مقامات] تقلب کرده‌اند.»

ميرحسين موسوى، نامزد اصلاح‌طلبان در انتخابات، روز گذشته با آيت‌الله خامنه‌اى ديدار كرد و رهبر ايران در پی این دیدار گفت: به شوراى نگهبان تاكيد شده كه با دقت به نامه اعتراض موسوى رسيدگى شود.

این در حالی است که رهبر ایران تقریبا بلافاصله پس از اعلام نتایج انتخابات روز ۲۲ خردادماه توسط وزارت کشور دولت محمود احمدی‌نژاد، به رییس دولت نهم پیروزی در انتخابات را تبریک گفت.

مير حسين موسوى روز یکشنبه اعلام كرد: در نامه‌اى به شوراى نگهبان به عنوان ناظر انتخابات ضمن برشمردن ده مورد تخلف در جريان برگزارى انتخابات رياست جمهورى خواستار ابطال آن شده است.

در همین حال خبرگزاری رویترز از حضور صدها هزار نفر در خیابان انقلاب تهران منتهی به میدان آزادی در حمایت از میرحسین موسوی و محکومیت انتخابات ریاست جمهوری اخیر خبر می‌دهد.

محمود احمدی‌نژاد و وزارت کشور دولت او اتهام تقلب در انتخابات را رد کرده‌اند و آقای احمدی نژاد در تایید این گفته روز گذشته در حضور خبرنگاران داخلی و خارجی این انتخابات را «آزاد و سالم» توصیف کرد.

حضور انبوه مردم تهران در راهپیمایی اعتراضی که به خواسته میر حسین موسوی صورت گرفت در حالی است که آقای احمدی‌نژاد روز گذشته در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: تعداد معترضان به انتخابات از میزان آرای یک صندوق اخذ رای نیز کمتر است.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG