لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۲:۲۲

غوغای نمایش لباس روسپی ها در برزیل


يک سازمان برزيلی که برای حمايت از «حقوق تن فروشان» فعاليت می کند، از روسپيان شهر خواست که به خيابان بيايند و لباس های فصل های پاييز و زمستان خود را بپوشند.

روسپيان شهر زيبای ريودوژانيرو، برای نخستين بار فرصت يافتند که در يکی از مراکز نمايش مد در کنار ساحل اين شهر، در يک نمايش مد لباس شرکت کنند.


يک سازمان برزيلی که برای حمايت از «حقوق تن فروشان» فعاليت می کند، از روسپيان شهر خواست که به خيابان بيايند و لباس های فصل های پاييز و زمستان خود را بپوشند و در نمايش مد، خرامان گام بردارند.يک سازمان برزيلی که برای حمايت از «حقوق تن فروشان» فعاليت می کند، از روسپيان شهر خواست که به خيابان بيايند و لباس های فصل های پاييز و زمستان خود را بپوشند و در نمايش مد، خرامان گام بردارند.

شرکت برزيلی توليد لباس «دسپو» که در حال حاضر يکی از گران ترين توليدکنندگان لباس در اين کشور است ، مدل های لباس مجموعه پاييز و زمستان خود را در اين نمايش مد، در اختيار روسپيان قرار داد.


اين شرکت توسط شرکت بزرگ «دسلو» راه اندازی شده و توسط روسپی ها اداره می شود.


گابريلا ليته، از بنيانگذاران «دسپو» به خبرگزاری رويترز گفته است که مطمئنا اين ايده، ايده اشتباهی نبود چون که نمايش مد روسپيان، به يکی از بزرگترين نمايش های مد لباس در ريودوژانيرو بدل شد.


خانم ليته می گويد: «نمايش مد لباس مجموعه پاييز و زمستان ما، هيچ گاه در بازار رسمی مد لباس جايی پيدا نکرده چون کسانی که در اين بازار کار می کنند، هيچ گاه ما را برای نمايش لباس دعوت نکرده اند. يک بار ديگر، مسووليت اجتماعی در جايی که بايد خود را نشان دهد، غايب است.»روسپی ها در اين نمايش در کنار مدل های حرفه ای، در «محله چراغ قرمز» رويودوژانيرو – Red light district – به روی صحنه آمدند و در حالی که برای صدها تماشاگر پر شور نمايش، کاندوم پرت می کردند، لباس ها را به نمايش گذاشتند.

چنانکه سازمان دهندگان اين نمايش لباس اعلام کرده اند، مجموعه لباس های پاييز و زمستان اين نمايش، همزمان با الهام از آثار هنرمندان و زندگی روسپی ها، خلق شده اند؛ هنرمندانی چون پابلو پيکاسو، مدونا و استينگ در کنار تن فروش هايی که در خيابان ها و بارها و کلوب های شبانه به دنبال «مشتری» هستند، الهام بخش طراحان اين مجموعه بوده اند.


به گزارش خبرگزاری رويترز، روسپی ها در اين نمايش در کنار مدل های حرفه ای، در «محله چراغ قرمز» رويودوژانيرو – Red light district – به روی صحنه آمدند و در حالی که برای صدها تماشاگر پر شور نمايش، کاندوم پرت می کردند، لباس ها را به نمايش گذاشتند.


در اين برنامه، از پيراهن های بی آلايش سياه و سفيد تا مدل های بسياری از تجسم چشمگير اين صنعت يعنی دامن خيلی کوتاه برای حاضرين به نمايش در آمد.


بسياری از کسانی که از مدهای معمول لباس خسته شده اند و به دنبال لباس های متفاوتی هستند در جمع تماشاچيان بودند که بعد از پايان نمايش، با برپايی رقص معروف «سامبا» همراه با موسيقی زنده، نمايش لباس را چون جشنی به يادماندنی به پايان بردند.


XS
SM
MD
LG