لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ تهران ۲۲:۵۴

آیینه سحرآمیز برای دیدن آینده!


با کمک این فناوری، کسانی که در رژیم غذایی خود زیاده روی می کنند یا جوانانی که در مصرف الکل، سیگار و مواد غذایی پر کالری افراط می ورزند، می توانند پیری زودرس چهره ی خودرا در سالهای آینده مشاهده کنند.

لابراتوار دانشگاه «سوفیا آنتیپولیس» درشهر نیس در جنوب فرانسه، به دنبال پژوهش های تکنولوژیک، یک آینه الکترونیک متصل به یک کامپیوتر طراحی کرده است که چهره انسان را در سالهای آینده زندگی اش نشان می دهد.


با کمک این فناوری، کسانی که در رژیم غذایی خود زیاده روی می کنند یا جوانانی که در مصرف الکل، سیگار و مواد غذایی پر کالری افراط می ورزند، می توانند پیری زودرس چهره ی خودرا در سالهای آینده مشاهده کنند.


با کمک این آیینه عجیب، هر داوطلبی می تواند ببیند در صورت ادامه شیوه زندگی اش، و متحمل شدن سختی های زندگی، چه هیبتی در سالهای آینده مورد نظرش خواهد داشت.


نکته جالب توجه این آیینه آن است که داوطلبان می توانند با گزینش روش هایی سالمتر در زندگی، پیاپیش ببینند که چه تفاوتی در چهره سالهای آینده شان به وجود می آید. به عنوان نمونه، اگر داوطلب سیگاری باشد، می تواند آینده خود را در صورت ترک سیگار نیز ببیند و آن را با آینده بدون ترک سیگار خود مقایسه کند.


«آگاتا اپالاک» مسوول این آینه تکنولوژیک در لابراتوار «سوقیا آنتیپولیس» می گوید: «این تکنواوژی در حال پیشرفت است و به زودی قادر خواهد بود با گرفتن داده های اطلاعاتی از شیوه زندگی شخص، مانند رژیم غذایی و میزان تمرین های بدنی اش، او را برای مدتی زیر نظرداشته باشد، و به او یاری دهد تا بهترین روش زندگی را برگزیند.»


این پروژه، ثمره دوسال پژوهش در لابراتوار مشهور «آکسانتور» است که در پژوهش های علمی مختلف و مطالعات داده های فیزیکی تخصص دارد.


«مارتین ایلسلِی» مدیر آمریکائی لابراتوار «آکسانتور» می گوید: «ما توانسته ایم از طریق نرم افزارهای ویژه، داده های واقعی امروز را با گیرنده های این تکنولوژی، در آینده نمایش دهیم. ما همچنین می توانیم احساس موجود انسان را که در یک متن منعکس شده، برای آینده به صورت تصویری ترجمه کنیم.»


این آینه جذاب، با هدف بازدارنده، به عنوان یک پروژه دانشگاهی آمریکایی پذیرفته شده و قرار است پس از طی پژوهش های تازه، در راه مبارزه با چاقی مفرط در آمریکا مورد استفاده قرار گیرد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG