لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۲۲:۴۷

بازگشت اینترنت به آسیای دور


Russia – Internet users send questions to Russian President Vladimir Putin who will answer them during an online conference scheduled for 6 July via Yandex search engine, 4Jul2006

میلیون ها کاربر اینترنت در کشورهای مختلف آسیایی بعد از سه روز انتظار از امروز مجددا و به تدریج به شبکه جهانی اینترنت وصل می شوند.


در اثر زمین لرزه شدیدی که روز سه شنبه سواحل تایوان را لرزاند شبکه کابل های اینترنت که کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور، هنگ کنگ، تایوان، تایلند، اندونزی، مالزی و بخش هایی از استرالیا را از زیر دریا به سرورهای آمریکایی وصل می کرد، دچار آسیب دیدگی شدیدی شد که در نتیجه آن، ارتباط اینترنتی و در برخی نقاط، خطوط تلفن بین المللی این کشور ها از شبکه جهانی قطع شد.


بنا به گزارش ها، کارشناسان و دست اندرکاران شرکت های مخابراتی در کشورهای آسیب دیده با اعزام تیم های غواصی به زیر دریا، هم اکنون سرگرم تعمیر این کابل های ارتباطی هستند اما انتظار نمی رود ارتباط اینترنتی در این مناطق ظرف یکی دو هفته آینده به حالت عادی باز گردد.


دولت چین امروز اعلام کرد برای تعمیر خطوط اینترنت، دو کشتی از نیروهای ویژه خود را راهی سواحل جنوبی این کشور کرده و قرار است سه کشتی دیگر از این نیروها نیز به زودی به منطقه اعزام شوند.


شرکت مخابرات سنگاپور اعلام کرد با تشکیل یک مرکز عملیاتی در صدد است تا بخش هایی از اینترنت و شبکه های خصوصی اطلاع رسانی را در نزدیکترین زمان ممکن به حالت عادی بازگرداند.


یکی از مسئولین وزارت ارتباطات کره جنوبی نیز اظهار داشت که بخش های وسیعی از ارتباطات شبکه های مالی و بانکداری این کشور به حالت عادی برگشته اند و تلاش ها برای تعمیر سایر شبکه ها همچنان ادامه دارد.


بنا به اظهارات مقامات کره جنوبی، سی و چهار خط از مجموع نود و دو خط آسیب دیده تا این لحظه تعمیر شده اند اما عدم همکاری نیروهای سنگاپور، روند تعمیر را با کندی همراه کرده است.


خبر ها از هنگ کنگ و تایوان نیز حاکی از آن است که خطوط تلفن در این مناطق به حالت عادی برگشته اند اما وب سایت های اینترنتی خارجی در این مناطق کماکان دیده نمی شوند.


مقامات شرکت مخابرات اندونزی امروز اعلام کردند کار تعمیر خطوط اینترنت در این کشور به یک ماه زمان نیاز دارد.


خبرگزاری رسمی چین نیز ضمن بحرانی توصیف کردن وضعیت ارتباطات اینترنتی اعلام کرد کار تعمیر کابل های زیر دریایی در این کشور به کندی پیش می رود.


نود درصد خطوط ارتباطی اینترنت و تلفن چین از زیر دریا می گذرد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG