لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۴۶

«تنش» در دانشگاه اهواز بدنبال خرابی سیستم سرمایشی


مسئول خوابگاه دختران دانشگاه اهواز٬ معترضان را تهدید به برخورد در «کمیته انضباطی» کرد٬ آغاز شد

اعتراض گروهی از دختران دانشجوی دانشگاه «شهید چمران» شهر اهواز به خرابی سیستم خنک‌کننده خوابگاه‌ها با دخالت حراست دانشگاه به تنش کشیده شد.

به گزارش روز پنجشنبه (۲۵ خرداد) خبرگزاری «تسنیم» این تجمع شامگاه چهارشنبه و پس از آنکه مسئول خوابگاه دختران این دانشگاه٬ معترضان را تهدید به برخورد در «کمیته انضباطی» کرد٬ آغاز شد.

یکی از دانشجویان معترض گفته بدنبال از کار افتادن «کولرها» بر اثر «فشار و گرمای هوا»٬ دانشجویان به مسئول خوابگاه اعتراض کردند که وی نیز «مثل همیشه شروع به توجیه» کرد.

این دانشجو اضافه کرده دانشجویان معترض سپس «به سمت اتاق کنترل رفتند که حراست و کارکنان خوابگاه درب‌های ورودی و خروجی را قفل کردند و اجازه خروج به کسی ندادند.»

به گفته این دانشجو پس از این اعتراض‌ها٬ بابک محمدیان٬ مدیر امور دانشجویی دانشگاه در جمع دانشجویان حاضر شد و «بر سر دانشجویان فریاد زد تا آن‌ها را به سکوت وا دارد.»

آن‌طور که این دانشجو گفته مقام‌های دانشگاه روز چهارشنبه دانشجویان معترض را «از حراست و کمیته انضباطی می‌ترساندند» تا آنها را ساکت کنند.

وب‌سایت «خبرنامهدانشجویانایران» هم در گزارشی از درگیر شدن دختران دانشجوی معترض با ماموران حراست دانشگاه خبر داده است.

این وب‌سایت نوشته که حراست دانشگاه با «تند‌خویی» مانع خروج دانشجویان از خوابگاه شده است.

آن‌طور که در این گزارش آمده مسئولان دانشگاه «شهید چمران» برای رفع مشکل سیستم خنک‌کننده خوابگاه دختران اقدام به خرید روزانهیکمیلیونتومانیخ کرده‌اند.

وب‌سایت «خبرنامه دانشجویان ایران» این اقدام را «شاهکار اصلی مسئولین دانشگاه شهید چمران برای پوشاندن مشکل خرابی سیستم سرمایشی خوابگاه حضرت معصومه» ارزیابی کرده است.

این وب‌سایت همچنین تصاویری از تجمع دانشجویان منتشر کرده و نوشته که آنها مانع ورود محموله یخ به خوابگاه شده و خواستار رسیدگی اساسی به این وضعیت هستند.

میلاد خدری، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه «شهید چمران» اهواز گفته «اینکه دانشجویان صرفا به همین دلیل دست به اعتراض بزنند نباید با تهدید با آنها برخورد کرد.»

خدری افزوده «اینکه مدیران خوابگاهی با داد و بیداد بر سر خانم‌های معترض، وعده چند ساله برای رفع مشکل سیستم‌های سرمایشی می‌دهند، اوج بی‌مسئولیتی است.»

برخی وب‌سایت‌های خبری نیز به نقل از ایسنا گزارش کرده‌اند که یکی از دانشجویان معترض گفته مقام‌های دانشگاه آنها را تهدید به «برخورد و احضار از طرف کمیته انضباطی» کرده‌اند که این بخش از اظهارات این دانشجو در خبرایسنا دیده نمی‌شود.

خبرگزاری «صداوسیما» نیز گزارش کرده که غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه «شهید چمران» با حضور در جمع معترضان «قول داد سیستم تهویه این خوابگاه پس از پایان ترم جاری اصلاح شود.»

آقای خواجه افزوده که اعتبار مورد نیاز برای این کار تامین شده و بلافاصله پس از پایان ترم انجام خواهد شد.

وی اضافه کرده «پیش‌بینی نمی‌‌ کردیم که با این شرایط مواجه شویم و گرمای هوای اهواز به این میزان افزایش پیدا کند و سیستم‌ خنک کننده فعلی نتواند به ‌خوبی عمل کنند.»

رئیس دانشگاه «شهید چمران» اهواز همچنین به «خبرگزاریدانشجو» گفته «قرار بر ایناست که سیستم سرمایشی برخی بلوک‌های خوابگاه را از چیلر به کولر گازی تبدیل کنیم.»

وی اضافه کرده «من به دانشجویان حق می دهم و وظیفه ما است که حداقل‌های رفاهی را برای آنها فراهم کنیم، اما واقعیت این است که تا پایان امتحانات هیچ کاری نمی‌توان انجام داد. »

دانشگاه‌های ایران همه ساله به طور معمول شاهد اعتراض‌ها و تجمع‌های صنفی متعددی در اعتراض به وضعیت خوابگاه‌ها و سلف سرویس دانشجویی است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG