لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۰۷:۰۵

آتش‌سوزی در عسلویه جان سه کارگر را گرفت


دستکم چهار کارگر در آتش سوزی عسلویه کشته و رخمی شدند

سه کارگر در آتش‌سوزی داخل لوله‌های فاضلاب فاز ۱۴ منطقه ویژه عسلویه کشته شدند.

خبرگزاری ایلنا گزارش کرده این حادثه شامگاه دوشنبه ۱۴ د‌ی‌ماه٬ زمانی روی داد که کارگران مشغول اتصال لوله‌های جی. آر. پی (فایبرگلاس) فاضلاب بودند.

آتش گرفتن موادی که از آن‌ها برای چسباندن و آب‌بندی اتصالات استفاده می‌شود٬ علت این حادثه و مرگ کارگران اعلام شده است.

لوله‌های جی. آر. پی از ترکیبات مختلف فیبر، شیشه، رزین و ماسه تشکیل شده‌اند و برای اتصال آن‌ها باید از چسب‌های شیمیایی استفاده کرد که ترکیب آن‌ها هنگام استفاده٬ حرارتی با دمای بالا تولید می‌کند.

یک مقام مسئول در منطقه ویژه عسلویه هم روز سه‌شنبه ۱۵ دی‌ماه در گفتگو با ایلنا مرگ این سه کارگر را تائید کرده و گفته یک کارگر دیگر نیز در این حادثه مصدوم شده است.

اردیبهشت ماه امسال نیز دو کارگر در پالایشگاهی واقع در فازهای ۱۷ و ۱۸ منطقه عسلویه به دلیل تزریق گاز به مخزن٬ جان خود را از دست دادند.

براساس گزارش وزارت کار، سالانه دست‌کم هزار و ۸۰۰ نفر در ایران بر اثر حوادث و بیماری‌های شغلی جان خود را از دست می‌دهند که بخش قابل توجهی از آن‌ها کارگران ساختمانی هستند.

احمد می‌دری، معاون وزیر کار ایران اعلام کرده بیشتر کارگران ایرانی که در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می‌دهند٬ بیمه نیستند.

این حوادث در حالی رخ داده که دی ماه سال جاری محمد اصابتی٬ مدیرکل بازرسی کار وزارت کار از کاهش ۵. ۱۸ درصدی میزان فوت ناشی از حوادث کار کشور در شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داده بود.

XS
SM
MD
LG