لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۴۰

بایدن: نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نخواهم شد


جوزف بایدن معاون رئیس جمهوری ایالات متحده رو

جوزف بایدن معاون رئیس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که قصد نامزد شدن برای انتخابات ریاست جمهوری آینده را ندارد، و بدین ترتیب به ماه‌ها گمانه زنی درباره احتمال حضورش در کنار دیگر داوطلبان حزب دموکرات پایان داد.

وی در سخنانی در حضور خبرنگاران در کاخ سفید، ضمن بیان این مطلب گفت «با اینکه قصد نامزد شدن در انتخابات را ندارم، اما با تمام وجود و با صدای بلند درباره اینکه به عنوان یک حزب در چه جایگاهی قرار داریم و به عنوان یک ملت به کجا باید برسیم، سخن خواهم گفت.»

تصمیم امروز این عضو کهنه‌کار حزب دمکرات، عرصه را برای سایر داوطلبان نامزدی انتخابات از حزب دمکرات باز‌تر می‌کند؛ از جمله هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین آمریکا که طبق آخرین نظرسنجی‌ها از سایر رقبا جلو‌تر است، و برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت که پس از او در جایگاه دوم قرار دارد.
جوزف بایدن متولد نوامبر ۱۹۴۲ میلادی (۱۳۲۱ خورشیدی) در ایالت پنسیلوانیا است و علاوه بر تحصیل در رشته‌های تاریخ و علوم سیاسی، دارای دکترای حقوق نیز هست.

وی از داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ میلادی از حزب دمکرات بود و با پیشتازی باراک اوباما به عنوان نامزد اصلی حزب در انتخابات، فعالیت‌های خود را به عنوان زوج انتخاباتی او ادامه داد.

---------------------------------------

منبع صدای آمریکا

XS
SM
MD
LG