لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۵:۱۲

استقلال در دقیقه ۹۵ از شکست گریخت


در آخرين بازی از هفته چهاردهم ليگ برتر فوتبال ايران، تراکتورسازی تبريز ميزبان استقلال بود. در اين بازی که با حضور بيش از ۵۰ هزار تماشاگر برگزار شد، استقلال مقابل صدرنشين ليگ برتر در دقيقه ۹۵ از شکست گريخت تا بازی با نتيجه دو بر دو به پايان برسد.

قضاوت اين ديدار به عهده عليرضا فغانی بود. او به جاسم کرار از استقلال کارت زرد داد تا اين مهره کليدی خط ميانی آبی پوشان، مسابقه حساس از آخرين هفته نيم فصل مقابل پرسپوليس را از دست بدهد.

کرار مانند تيموريان، فروزان و قلعه‌نويی سرمربی استقلال، سابقه حضور در تراکتورسازی را دارد و همين مسئله بر حساسيت جدال استقلال با تراکتورسازی افزوده و روی شعارها و واکنش‌های هواداران نيز تاثير گذاشته بود.

در دقيقه ۵۹ شوت سنگين دلير از پشت محوطه جريمه به تير دروزاه استقلال خورد و در برگشت نيز ادينيو نتوانست دروازه فروزان را باز کند. دو دقيقه بعد، آرش برهانی با چرخش و ضربه‌ای دقيق از زاويه بسته، دروازه تراکتورسازی را باز کرد.

در ادامه، کرنر ارسالی آندرانيک تيموريان با ضربه سر عمران‌زاده به تير خورد و خط عرضی دروازه را طی کرد. سپس تراکتورسازی به حملات خود افزود، تا اينکه در دقيقه ۷۵ شاهين ثاقبی بازی را به تساوی کشيد.

ده دقيقه بعد، ادينيو با حرکت تکنيکی و عبور از هراير مکويان با پای چپ دومين گل تراکتورسازی را به ثمر رساند. او حالا با ۱۰ گل، صدرنشين بی رقيب جدول گلزنان ليگ برتر است.

در حالی که به نظر می‌رسيد بازی با همين نتيجه پايان خواهد يافت و گزارشگر پخش زنده صداوسيما هم در حال صحبت درباره ناکامی استقلال بود، اميرحسين صادقی در دقيقه ۹۵ بازی را به تساوی کشيد.

در ترکيب تراکتورسازی حامد لک، ميرهانی هاشمی، محمد ايرانپوريان، خالد شفيعی، حبيب گردانی، شاهين ثاقبی، شهريار شيروند (سامان نريمان جهان)، فرشاد احمدزاده (دوکای)، احمد کامدار،‌ محسن دلير (محمد ابراهيمی) و ادينيو به ميدان رفتند.

برای استقلال هم محسن فروزان، اميرحسين صادقی، حنيف عمران زاده، پژمان نوری، خسرو حيدری، آندرانيک تيموريان، اميد ابراهيمی، جاسم کرار (هراير مکويان)، سجاد شهباززاده، محمد قاضی (محمدرضا خرسندنيا) و آرش برهانی (يعقوب کريمی) بازی کردند.

رسول خطيبی پس از تساوی تيمش مقابل استقلال گفت: داور ملاحظه بازی بعد استقلال را کرد. حيدری و کرار بايد اخراج می‌شدند و اگر بازيکنان ما بودند قطعاً اخراج می‌شدند. بازی‌ که اين قدر سرعت دارد و حداکثر سه دقيقه بايد وقت اضافه می‌گرفت، چرا ۵ دقيقه اضافه گرفت؟

سرمربی تراکتورسازی با تاکيد بر اينکه تيمش لياقت قهرمانی دارد، گفت: "صدر جدول را راحت به دست نياورديم و به راحتی هم از دست نخواهيم داد. در بازی با سپاهان گل آفسايد خورديم و اين بازی هم دو بازيکن حريف اخراج نشدند. به همين خاطر می‌گويم مظلوم هستيم چون نفری در فدراسيون نداريم."

از تيم مقابل، جواد زرينچه به جای قلعه‌نويی به نشست خبری رفت ولی خبرنگاران، کنفرانس مطبوعاتی را تحريم کردند. زرينچه وقتی اين واکنش را ديد، ضمن ترک سالن گفت: شما خبرنگاران بايد حرمت من را نگه می‌داشتيد. نمايندگان رسانه‌های گروهی هم پاسخ دادند که اين اقدام‌شان در واکنش به حرکت قلعه‌نويی بوده.

در ساير بازی‌ها، ديدار تيم‌های پديده خراسان و فولاد خوزستان با نتيجه ۰-۰ به پايان رسيد. در نيمه دوم بهترين موقعيت گلزنی را ميلاد غريبی برای پديده از دست داد تا ۱۰ هزار هواداری که در ورزشگاه حضور داشتند، از تماشای گل محروم بمانند.

بازی استقلال خوزستان و سايپا در ورزشگاه غدير اهواز و با حضور فقط ۱۰۰ هوادار برگزار شد. مهدی مومنی در سومين دقيقه در حاليکه دروازه سايپا خالی شده بود توپ را بيرون زد. او در دقيقه ۲۶ هم موقعيت تک به تک را از دست داد.

در دقيقه ۲۸ کاوه رضايی توپ را به تير دروازه استقلال زد تا دو تيم در نيمه نخست به تساوی بدون گل رضايت دهند.

در نيمه دوم محمد اوسانی و مهدی مومنی (پنالتی) توانستند برای استقلال خوزستان گل بزنند. اين دومين باخت متوالی شاگردان مجيد جلالی بود.

در ورزشگاه تختی انزلی، ملوان به مصاف ذوب آهن رفت و با نتيجه ۳ بر يک باخت همچنان در قعر جدول باقی بماند. شاگردان گل‌محمدی با اين پيروزی به رده سيزدهم صعود کردند.

در نيمه نخست جلال رافخايی با ضربه پنالتی ميزبان را پيش انداخت. در دقيقه ۴۹ روی ضربه کرنر، کارلوس سانتوز بازيکن برزيلی ذوب آهن در شلوغی محوطه جريمه با زانو گل مساوی را به ثمر رساند.

در دقيقه ۵۵ مهرداد قنبری بعد از دريبل بازيکنان ملوان از داخل محوطه جريمه گل دوم تيمش را به ثمر رساند. در ادامه، شوت اکبر ايمانی از فاصله ۴۰ متری تبديل به گل سوم ذوب آهن شد تا اصفهانی‌ها در بندرانزلی به يک برد پرگل برسند. داور در اين بازی يحيی گل‌محمدی سرمربی ذوب آهن را از روی نيمکت اخراج کرد.

صبا قم در ورزشگاه يادگار، ميزبان نفت تهران بود. لئوناردو پادوانی و ايمان مبعلی برای نفت گل زدند و ايوب کلانتری هم برای صبا. به اين ترتيب شاگردان عليرضا منصوريان توانستند با نتيجه ۲ بر يک به برتری برسند و بالاتر از استقلال در رده چهارم قرار بگيرند.

دیدن نظرات (۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG