لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۱۶:۵۲

زان ماری روگول، گدای فرانسوی داستان ۲۷ سال بی‌خانمانی و گدایی خود را در کتابی ۱۷۶ صفحه‌ای به نام «من گدایی می‌کنم: زندگی در خیابان»، منتشر کرده است.

این کتاب در فرانسه تاکنون ۴۰ هزار نسخه فروش رفته و رسانه‌های مختلف از جمله دیلی تلگراف و لیبر «بلژیک» در این مورد مطلب نوشته‌اند.

داستان نویسنده شدن آقای روگول از زمانی شروع می‌شود که طبق معمول، وی در خیابان شانزلیزه مشغول گدایی بوده که با ژان لویی دوبره وزیر سابق کشور فرانسه آشنا می‌شود.

این سیاستمدار راست‌گرا از ژان ماری می‌خواهد از دوچرخه‌اش چند دقیقه‌ای مراقبت کند. گدا و وزیر سابق گرم صحبت می‌شوند و آقای دبره از این بی‌خانمان «کهنه کار» می‌خواهد داستان زندگیش را بنویسد و وی را با انتشاراتی معتبری آشنا می‌کند.

نام آقای دوبره نیز به عنوان نویسنده بر جلد کتاب به چشم می‌خورد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، آقای ژان ماری همچنان به گدایی ادامه می‌دهد چرا که باید ده ماه دیگر برای دریافت حق نویسنده از فروش کتاب صبر کند.

وی که در محله‌های شیک فرانسه گدایی می‌کند، می‌گوید احتیاج به ۸۰ یورو درآمد روزانه دارد تا پول خورد و خوراک و سرپناه شب‌اش درآید.

افراد زیادی برای این نویسنده در فیس بوک پیام می‌گذارند و حتی یک آمریکایی، وی را به رستوران دعوت کرده است.

ژان ماری روگول می‌گوید پس از دریافت حقوق مولف، آپارتمانی اجاره خواهد کرد و کامپیوتری خواهد خرید تا کتاب‌های بیشتری بنویسد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG