لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ تهران ۲۳:۰۲

مرتضی مرادپور و امیر امیرقلی دو فعال مدنی به اعتصاب غذای خود پایان دادند و مرتضی مرادپور فعال مدنی اهل تبریز با وعده مسئولان مبنی بر رسیدگی مجدد به پرونده‌اش از زندان آزاد شد، اما اعتصاب غذای چند تن دیگر از زندانیان سیاسی وعقیدتی همچنان ادامه دارد و خانواده‌هایشان از وضعیت وخیم جسمی این افراد خبر می‌دهند.

علی شریعتی، آرش صادقی، سعید شیرزاد، نزار ذکا و محمدعلی طاهری گفته‌اند تا زمان رسیدگی به خواسته‌هایشان به اعتصاب غذا ادامه خواهند داد.

طاهره ابراهیمی ایرایی مادر همسر آرش صادقی به رادیو فردا می گوید: « آرش حالش خیلی بد است، هر شب او را به بیمارستان می‌برند و خون بالا می‌آورد، به حدی ضعیف و ناتوان شده است که حتی نمی‌تواند به من تلفن بزند. وضعیتش خطرناک است و بسیار آسیب دیده، نمی‌تواند سر پا بایستد و چشمش را باز کند و حرف بزند. امروز عکسش را دیدم در فضای مجازی در کنار بابی ساندز دیدم که نوشته بودند آرش ۶۸ روز اعتصاب غذا و بابی ساندز بعد از ۶۶ روز مرد.. نمی‌دانم چه اتفاقی خواهد افتاد شاید هر لحظه دیر باشد».

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه دریچه، مجله هفتگی حقوق بشر، را نیز تهیه و اجرا می‌کند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG