لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۷:۵۵

از ۱۸ نماد «شيطان‌پرستی» تا گروگان‌گيری ۱۰۰ هزار دلاری


اعداد و ارقام بعضی وقت‌ها، حامل واقعیت‌هایی شگفتی‌آفرین هستند. رادیوفردا نگاهی دارد به آمار و ارقامی که به تازگی در ایران بر سر زبان‌ها بوده‌اند:

گروگانگیری ۱۰۰ هزار دلاری

مهر، ۲۲ اردیبهشت: پسر ۱۳ ساله‌ای در حالی که در انتظار رسيدن سرويس مدرسه خود بود توسط ۳ آدم‌ربا ربوده شد. گروگانگيران در تماسی تلفنی پس از ربودن اين کودک خواستار پرداخت يک صدهزار دلار از سوی خانواده وی شدند. پلیس تهران موفق به آزادسازی اين کودک شد.

يک هزار تريلی سيگار قاچاق

مشرق نیوز،۲۲ اردیبهشت: علی اکبر سياری، معاون وزير بهداشت ضمن انتقاد شدید از مسئولان مبارزه با قاچاق می‌گوید بنده اين سئوال را مطرح می‌کنم چطور امکان دارد يک هزار تريلی سيگار وارد کشور و توزيع آن صورت پذيرد ولی هيچ کسی متوجه نشود.

۷۰۰ اثر هنری روی بیلبوردهای تهران

روزنامه اعتماد، ۱۷ اردیبهشت: اعتماد از «واکنش مردم به نصب تصاوير هنری روی بيلبوردهای پايتخت» گزارش داده و نوشته است: «در اين طرح بيش از ۷۰۰ اثر هنری شامل ۵۰۰ اثر داخلی و ۲۰۰ اثر هنری خارجی روی ۱۶۰۰ بيلبورد و فضای تبليغاتی تهران به نمايش گذاشته شده است. رادیو فردا نیز گزارش ویدویی در این مورد منتشر کرده است.

هشت هزار و ۶۶۴ مورد کودک آزاری

ایلنا،۲۴ اردیبهشت: مرکز اورژانس اجتماعی کشور آمار کودک‌آزاری و خودکشی گزارش شده به اين مرکز در سال گذشته را اعلام کرد. در سال ۹۳ از ۱۴۸ هزار تماس تلفنی برقرار شده با مرکز ۱۲۳ در سال گذشته، تعداد ۸ هزار و ۶۶۴ تماس، مرتبط با موضوع کودک‌آزاری بوده است.

وجود ۱۸ نماد «شيطان‌پرستی» در مشهد

ایسنا،۲۲ اردیبهشت: رئيس کميسيون امر به معروف و نهی از منکر شورای اسلامی شهر مشهد از وجود ۱۸ نماد شيطان‌پرستی در پارک کوهسنگی مشهد خبر داد.

دستگیری متهم اختلاس ۳۰۰ ميلياردی

مهر،۲۴ اردیبهشت:​ متهم اختلاس ۳۰۰ ميلياردی يکی از بانک‌های شهرستان قروه توسط ماموران اداره کل اطلاعات استان کردستان دستگير و روانه زندان شد. مهر می‌افزاید متهم با اقدامات متقلبانه و برداشت از حساب سرفصل بستانکاران موقت (اتاق پاياپای) پس از اختلاس مبلغ ۳۰۰ ميليارد ريال با تهيه اسناد و مدارک جعلی به برخی از کشورهای اروپايی، آمريکايی و آسيايی تردد می­‌کرد.

۷۵ هزار فعال قرآنی در نيروی انتظامی ​

فارس،۲۲ اردیبهشت: ابوتراب بهرامی​، رئيس عقيدتی سياسی ناجا گفت: بيش از ۷۵ هزار نفر در زمينه حفظ، قرائت و تفسير قرآن کريم در نيروی انتظامی فعاليت دارند. وی افزود با توجه به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، «ما بايد در کشور ۱۰ ميليون حافظ قرآن داشته باشيم، نيروی انتظامی از سال گذشته چند کار عظيم را در حوزه عقيدتی سياسی آغاز کرد که از جمله می‌توان به نهضت قرآنی اشاره کرد.»

توقيف ۸۵۰ خودروی لوکس

اعتماد، ۲۴ اردیبهشت: روزنامه اعتماد خبر داده است که پليس راهنمايی و رانندگی نيروی انتظامی طی يک هفته «۸۵۰ خودروی لوکس» را در تهران توقيف کرده است. به نوشته اين روزنامه، تيمورحسينی رئيس پليس راهنمايی و رانندگی پايتخت، روز چهارشنبه بيست و سوم ارديبهشت ماه در نشست خبری خود از توقيف ۱۷۰۰ دستگاه خودرو طی يک هفته اجرای «طرح شبانه برخورد با خودروهای متخلف در تهران» خبر داد و گفت «دليل توقيف اين خودرو‌ها تخلف‌های رانندگی، سرعت بالا، رانندگی خطرناک و دور دور کردن» است.

دیدن نظرات (۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG