لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ تهران ۰۱:۱۳

بیش از دو ماه زندان برای اعتراض به ممنوعیت دیدن والیبال


غنچه قوامی

غنچه قوامی، يکی از زنان بازداشت شده در روز مسابقه واليبال ايران و ايتاليا، هنوز در بازداشت به سر می برد.

پليس و ماموران امنيتی روز جمعه ۳۰ خردادماه از حضور زنان در مسابقه واليبال بين ايران و ايتاليا در ورزشگاه آزادی جلوگيری کرده و شماری از زنان نيز بازداشت شدند.

خانم قوامی پس از آزادی در سی خرداد، بار دیگر روز نهم تیر ماه بازداشت شد.

به گزارش وب سايت کلمه، خانم قوامی ۴۱ روز از مدت بازداشت خود را در سلول انفرادی گذرانده و با وجود پايان يافتن بازجويی ها، چند روز پيش قرار بازداشت او برای دو ماه ديگر تمديد شده است.

بنابر آنچه خانواده خانم قوامی گفته اند او که همچون بقيه زنان متقاضی حضور در سالن مسابقات واليبال، در همان روز با اخذ تعهد و توقيف وسايل شخصی اش آزاد شده بود، وقتی در روز ۹ تيرماه برای پس گرفتن لوازم شخصی به بازداشتگاه وزرا رفت، بار ديگر بازداشت و به زندان اوين منتقل شد.

به گفته يکی از دوستان خانم قوامی ماموران در همان روز خانه اين دختر ۲۵ ساله را تفتيش کردند و او از آن زمان تا امروز همچنان در بازداشت است.

به دنبال جلوگيری از ورود زنان به محل مسابقه واليبال مردان، شهيندخت مولاوردی، معاون امور زنان رياست جمهوری ايران گفت که حسن روحانی دستور داده که اين موضوع بررسی شود.

پيشتر شهيندخت مولاوردی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فيس بوک از اعتراض خود به حضور نيافتن زنان برای تماشای مسابقات واليبال در هیأت دولت خبر داده بود.

اين در حاليست که کمال الدين پيرموذن، نماينده مجلس نيز، خواستار اجازه به زنان برای حضور در ورزشگاه های ايران برای تشويق تيم ملی واليبال ايران شده بود.

در پاسخ اما بهروز نعمتی سخنگوی هیأت رييسه مجلس مجلس گفته بود که مخالفت کلی برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها وجود ندارد اما لازم است شرايط حضور آنان در ورزشگاه‌ها فراهم شود.

دیدن نظرات (۱۸)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG