لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ تهران ۰۸:۳۴

«حمله تروریستی داعش» به مجلس و آرامگاه آیت‌الله خمینی در تهران

خبرگزاری‌ها در ایران گزارش می‌دهند حملاتی که صبح روز چهارشنبه حدود ساعت ده در تهران آغاز شد و گروه حکومت اسلامی، داعش، مسئولیت آن را پذیرفت، پس از پنج ساعت و بر جای ماندن ۱۲ کشته ساعت ۱۵ به پایان رسید.


خبرگزاری ایرنا به نقل از معاون وزیر کشور درباره حادثه مجلس شورای اسلامی توضیح داد که مهاجمان «با لباس زنانه از مسیر تردد ارباب و رجوع که عمدتا با نمایندگان مجلس و دفاتر آنها کار دارند، وارد می‌شوند و از همان ورودی با نیروهای محافظ مجلس مواجه می شوند و اقدام به تیراندازی می‌کنند».

گفتگوی شاهد عینی از بهشت زهرا در مورد وضعیت امنیتی و ایست های بازرسی

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه که در اسپانیا به سر می‌برد در واکنش به حملات تهران گفت: «تروریست‌ها آرام نمی‌گیرند. و هر روز این امر تایید می‌شود. از جمله حملات تروریستی امروز در ایران.»

گفتگوی دو شهروند از تهران با رادیو فردا در مورد حملات امروز:

نظر یک شهروند در مورد حملات امروز به مجلس و آرامگاه خمینی

شاهد عینی از وضعیت میدان بهارستان می گوید

سابرینا بلوسی مشاور فردیکا موگرینی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در توییتر خود نوشت: امروز دوباره روز بسیار غم‌انگیزی‌ است. اخبار حملات تهران را از نزدیک دنبال می‌کنم و امروز با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در تماس خواهم بود.

وب‌سایت انتخاب به نقل از نماینده شهرضا به گروگان گرفته شدن همسران دو نماینده را تکذیب کرد.

وب‌سایت خبرآن‌لاین به نقل از معاون وزیر کشور در تهران: «به تمام کشور اعلام آماده‌باش کردیم.»

در همین حال یک مقام مسئول در فرودگاه امام خمینی گفت که «پروازهای این فرودگاه در پی وقایع تروریستی حرم امام خمینی (ره) تأخیر نداشته و شرایط عادی بر فرودگاه امام حاکم است».

خبرگزاری مهر: روابط عمومی وزارت اطلاعات خبر منتشر شده مبنی بر عدم استفاده از وسایل نقلیه عمومی و مترو در تهران به نقل از این وزارتخانه را نادرست خوانده و تاکید کرد که «تمام اطلاعیه‌ها از سایت رسمی واجا [وزارت اطلاعات] منتشر خواهد شد».

خبرگزاری مهر به نقل از عضو کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس می‌گوید که «همسر و دختر نماینده شهرضا و همسر نماینده مبارکه در دفاتر نمایندگان» گروگان افراد مسلح هستند.

بیشتر

دیدن نظرات (۴۰۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG