لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۲۹

اوباما: از مسلمانان آمریکایی علیه جهل و بیگانه ستیزی حفاظت می کنیم


فیس بوک وزارت خارجه آمریکا به فارسی پیام باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا،به مناسبت عید فطر را منتشر کرده است.

در ایتدای پیام رئیس جمهور آمریکا آمده است:«میشل و من گرمترین تبریکات خود را به همه آنانی که در آمریکا و سراسر دنیا عید فطر را جشن می گیرند ارسال می کنیم.

برای مسلمانان آمریکایی، عید فرصتی است برای تامل در ۳۰ روزی که به روزه داری و التزام دوباره به ارزشهای قدرشناسی، مهربانی و سخاوت گذرانده اند... مسلمانان آمریکایی همانقدر متنوع هستند که کشور ما است – سیاه، سفید، لاتین، آسیایی و عرب. جشنهای عید در سراسر کشور تاریخ پر افتخار ما را به یادمان می آورد، کشوری که توسط افرادی با سرگذشتهای گوناگون ساخته شده است، تاریخ ما در آزادی دینی و آزادیهای مدنی، و تاریخ ما در نوآوری و استقامت. این میراث بدون خدمات مسلمانان آمریکایی که کشور ما را حتی قویتر می کنند، محقق نمی شد.»

در این عید ما ضمن گرامیداشت خدمات مسلمانان آمریکایی در سراسر کشور، من جمله یکی از بهترین های ما، قهرمان مردم محمد علی، که ما در این ماه رمضان با او وداع کردیم، تعهدی دوباره می دهیم به حفاظت از مسلمانان آمریکایی علیه جهل و بیگانه ستیزی.
باراک اوباما

باراک اوباما،پیشتر از اظهارات دونالد ترامپ، نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری، در خصوص منع ورود مهاجران مسلمان به آمریکا انتقاد کرده بود.

وی همچنین گفته بود: «ما صدایی را می شنویم که مخالف مهاجرت است و پیشنهاد می کند که تمامی پیروان یک دین در خشونت‌ها نقش دارند و همدست هستند.»

در بخش دیگری از پیام عید فطر باراک اوباما آمده است: «اینجا در آمریکا ما همچنین شاهد افزایش حملات علیه مسلمانان آمریکایی هستیم. هیچکس هرگز نباید در محل عبادتش احساس ترس یا نا امنی کند. بسیاری از آمریکاییان با کار داوطلبانه برای کمک به نیازمندان یا چند روزی را با همکاران مسلمان آمریکاییشان روزه داری کردن، رمضان را تجربه کرده اند.»

سخنان آقای اوباما در مورد افزایش حملات به مسلمانان در حالی بیان می شود که اخیرا بر پایه گزارش تازه‌ای که شورای روابط آمریکایی‌ـ‌اسلامی و مرکز جنسیت و نژاد دانشگاه برکلی در کالیفرنیا منتشر کرده‌اند،گروه های متعددی در آمریکا به نحوی در «اسلام‌هراسی» مشارکت دارند و با هدف ترویج نفرت از مسلمانان فعالیت می‌کنند.

در پایان این پیام آمده است: «مسلمانان آمریکایی از زمان تشکیل آن بخشی از خانواده آمریکایی ما بوده اند. در این عید ما ضمن گرامیداشت خدمات مسلمانان آمریکایی در سراسر کشور، من جمله یکی از بهترین های ما، قهرمان مردم محمد علی، که ما در این ماه رمضان با او وداع کردیم، تعهدی دوباره می دهیم به حفاظت از مسلمانان آمریکایی علیه جهل و بیگانه ستیزی. در ادامه این ماه میشل و من میزبان جشنی به مناسبت عید در کاخ سفید خواهیم بود و مشتاق خوشآمد گویی به آمریکاییانی از سراسر کشور هستیم برای گرامیداشت این مناسبت. از طرف خانواده ما به خانواده شما، عید مبارک!»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG